Vujasovim bebama malo falilo za remi

Izvor: Mondo, 08.Nov.2015, 23:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujasovim "bebama" malo falilo za remi

Novljani u razmaku od 48 sati osvojili šest bodova na bazenu na Banjici.

Vaterpolisti Partizana kao domaćini su poraženi od Jadrana iz Herceg Novog, jednog od favorita i elitnih timova regionalne Triglav lige.

U meču 8. kola, Partizan - Jadran 10:12 (2:3, 3:5, 3:3, 2:1), pred oko 400 gledalaca.

Gosti su se time učvrstili na drugom mestu, iza Juga, koji je u drugom delu duplog programa na Banjici rutinski >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << savladao Crvenu zvezdu - 7:16 (1:5, 1:3, 2:5, 3:3).

Partizan je ostao četvrti na tabeli, ali sada ga je bodovno sustigla zagrebačka Mladost.

Crno-beli su nakon 4:7 u finišu druge četvrtine i 5:8 na poluvremenu, dva puta uspeli da priđu na gol zaostatka (7:8, 8:9), dok su treću takvu priliku propustili neiskorišćenim petercem.

Prvo je šutirao Gogov, nije savladao golmana Kandića, ali je peterac ponovljen zbog prestupa gostujućeg igrača Petrovskog. Međutim, ni Drašović nije zatresao mrežu i usledila je kazna, pogodak Kovačića uz zvuk sirene - 8:11.

Učenici Vlade Vujasinovića su golom Jakšića prišli na 10:11, imali nekoliko napada za izjednačenje, ali lopta nije "htela" u gol. Dva minuta pre kraja Pješivac je postavio konačan rezultat 10:12, pa je Jadran u razmaku od 48 sati uspeo da "sruši" oba beogradska tima.

Partizan već u ponedeljak kreće put Đenove, gde će u sredu u okviru drugog kola Lige šampiona biti gost moćnog Pro Reka.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (11 odbrana), Gilen 1, Tikas, Manojlović 1, Subotić 3, Drašović 1, Gogov, Jakšić 2, Vico, Tanasković 1, Vučinić, Lazić, Brakočević, Radojević 1.

JADRAN: Kandić (7 odbrana), Ukropina 2, Popadić 2, Kovačić 2, Vidović 2, Moskov, Banićević, Janović 1, Gardašević, Ranđić 2, Petrovski, Pješivac 1, Popović, Sarić.