Izvor: B92, Beta, 19.Jul.2010, 19:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučinić ostaje, sumnja u Benitesa
Fudbaler Rome Mirko Vučinić istakao je da namerava da ostane u tom klubu i najavio prekid dominacije Intera u italijanskom šampionatu.
Mediji su prethodnih dana spekulisali da bi crnogorski reprezentativac mogao da ode iz Rome, pošto je dolaskom Brazilca Adrijana pojačana konkurencija za mesto u napadu.
"To su samo glasine. U Romi mi je dobro. Oformljen je snažan tim, bolji od prošlogodišnjeg, zahvaljujući dolascima Adrijana i (Fabija) Simplisija", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Vučinić italijanskim medijima.
"Oni su sjajni igrači koji će dodatno pojačati naš tim. Uvek je zadovoljstvo igrati sa Brazilcima", dodao je 27-godišnji napadač.
Vučinić je uveren da će Roma u predstojećoj sezoni prekinuti dominaciju Intera. On je ocenio da je za Inter veliki gubitak odlazak trenera Žozea Murinja i da njegova zamena Rafael Benites neće postići očekivane rezultate.
"Inter? Oni uvek imaju nešto. Benites je sjajan trener, kao Murinjo, ali ne znam da li će ostaviti trag u tom klubu", rekao je Vučinić.
Vučinić je 2006. godine potpisao za Romu i za taj klub do sada je odigrao 161 utakmicu i postigao 52 gola.





