Vučević dobio dvoboj sa Pokuševskim VIDEO

Izvor: B92, 13.Feb.2022, 09:53

Vučević dobio dvoboj sa Pokuševskim VIDEO

Košarkaši Čikaga nastavili su seriju pobeda.

Bulsi su pred svojim navijačima savladali Oklahomu sa 106:101 i tako stigli do trećeg uzastopnog trijumfa.

Bila im je to 36. pobeda u sezoni dok je ekipa Tandera doživela 39. poraz od starta sezone i peti u nizu.

Duel Nikole Vučevića sa jedne i Alekeja Pokuševskog sa druge strane dobio je košarkaš iz Crne Gore.

Ponovo je bio odličan, na kraju je za 36 minuta imao 31 poen uz 15 skokova, uz šut >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz igre 14/25.

S druge strane, Pokuševski je za nepunih 15 minuta imao šut 2/5 i 1/3 za tri poena, a postigao je sedam poena uz četiri uhvaćene lopte.

Briljirao je Demar Derozan koji je u timu Bulsa postigao 38 poena uz šest skokova i pet asistencija, čime je bio i najefikasniji akter susreta.

Kod Oklahome, Kanađanin Lugenc Dort je postigao 31 poen, dok je Darijus Bizli dodao 17, a Džoš Gidi zabaležio tripl dabl od 11 poena, 12 skokova i deset asistencija.

San Antonio je slavio kao gost Nju Orleansu sa 124:114.

Tim iz Teksasa predvodio je Dežonte Marej sa 31 poenom ut sedam skokova i 12 asistencija.

Si Džej Mekolum je u timu Nju Orleansa imao dabl-dabl učinak od 36 poena i 11 skokova, dok je Brendon Ingram susret završio sa 22 poena.

Jonas Valančijunas je zabeležio dabl-dabl od 17 poena i 12 skokova.

Pobedu na strani je zabeležio i Sakramento i to protiv Vašingtona, 123:110.

Imali su Kingsi zaostatak na poluvremenu (65:59), ali su odigrali odlično poslednje dve četvrtine i slavili.

De Aron Foks je postigao 26 poena, a Harison Barns 21 poen, dok je kod domaćina najbolji bio Kajl Kuzma sa 22 poena.

Filadelfija je posle pobede nad Oklahomom zabeležila trijumf i protiv Klivlenda, 103:93.

Džoel Embid je ponovo imao neverovatno veče, postigavši tripl-dabl sa 40 poena, 14 skokova i deset asistencija.

Kod Kavalirsa Darijus Garland je završio susret sa 27 poena.

Majami je kod kuće pobedio Bruklin Netse sa 115:111.

Hit je u poslednju deonicu ušao sa 16 poena razlike, ali je malo nedostajalo da bude drame u finišu.

Bruklin je prišao na samo poen zaostatka, da bi na kraju Majami ipak stigao do trijumfa.

U gostujućem timu blistali su Kajri Irving sa 29 poena pet skokova i isto toliko asistencija, te Kameron Tomas sa 22 poena.

Kod Majamija Bam Adebajo je imao dabl-dabl od 19 poena i 14 skokova, Dankan Robinson je postigao 17, a Tajler Hiro 15 poena.

Ubedljiv trijumf slavio je Finiks protiv Orlanda, 132:105.

Devin Buker je bio najbolji pojedinac meča sa 26 poena, dok je De Andre Ajton dodao 17 poena uz deset skokova.

Konačno, i Memfis je stigao do pobede i to kao gost protiv Šarlota, 125:118.

Bio je to peti uzastopni trijumf Grizlisa, a odličnu partiju prikazali su Dža Morant sa 26, odnosno Dezmond Bejn sa 25 poena.

U timu Hornetsa Teri Rozijer je umalo stigao do tripl-dabl učinka, postigao je 35 poena, uz deset skokova i devet asistencija.

U timu Medžika Džejlin Sags je postigao 20, a Koul Entoni 17 poena.

Rezultati:

Šarlot - Memfis 118:125

Nju Orleans - San Antonio 114:124

Vašington - Sakramento 110:123

Filadelfija - Klivlend 103:93

Toronto - Denver 109:110

Čikago - Oklahoma 106:101

Majami - Bruklin 115:111

Dalas - LA Klipers 97:99

Golden Stejt - LA Lejkers 117:115

Finiks - Orlando 132:105

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.