Vršac domaćin F4 NLB lige prvi put

Izvor: B92, 21.Mar.2010, 11:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vršac domaćin F4 NLB lige prvi put

Domaćin F4 turnira NLB lige biće Vršac, a takva odluka je doneta odmah posle utakmica poslednjeg kola NLB lige.

Od tri kandidata, Vršca, Podgorice i Zagreba, dva su 'automatski otpala', glavni grad Crne Gore eliminacijom jedinog predstavnika te zemlje, Budućnosti, a Zagreb kada je postalo jasno da glavni grad Hrvatske neće imati dva predstavnika na završnom turniru. Ostala je vršačka dvorana 'Milenijum', objekat izgrađen 2001. godine, kapaciteta 4.000 mesta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U Vršcu su igrane utakmice Evropskog prvenstva 2005. godine, kao i mečevi u okviru takmičenja na Univerzijadi 2009.

Grad u Južnom Banatu prvi put je domaćin završnog turnira regionalne košarkaške lige, a treći put F4 se igra u Srbiji.

Od 22. do 24. aprila igraće Cibona, Partizan, Hemofarm i Olimpija, titulu najboljeg braniće beogradski 'crno-beli'.

dosadašnji domaćini i pobednici

2002, 'Tivoli', Ljubljana - Olimpija

2003, 'Tivoli', Ljubljana - Zadar

2004, 'Dom sportova', Zagreb - Refleks Železnik

2005, 'Pionir', Beograd - Hemofarm

2006, 'Skenderija', Sarajevo - FMP Železnik

2007, igran je plej of - Partizan

2008, 'Tivoli', Ljubljana - Partizan

2009, 'Arena', Beograd - Partizan

2010, 'Milenijum', Vršac - ?

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.