Izvor: B92, 21.Mar.2010, 11:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vršac domaćin F4 NLB lige prvi put
Domaćin F4 turnira NLB lige biće Vršac, a takva odluka je doneta odmah posle utakmica poslednjeg kola NLB lige.
Od tri kandidata, Vršca, Podgorice i Zagreba, dva su 'automatski otpala', glavni grad Crne Gore eliminacijom jedinog predstavnika te zemlje, Budućnosti, a Zagreb kada je postalo jasno da glavni grad Hrvatske neće imati dva predstavnika na završnom turniru. Ostala je vršačka dvorana 'Milenijum', objekat izgrađen 2001. godine, kapaciteta 4.000 mesta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U Vršcu su igrane utakmice Evropskog prvenstva 2005. godine, kao i mečevi u okviru takmičenja na Univerzijadi 2009.
Grad u Južnom Banatu prvi put je domaćin završnog turnira regionalne košarkaške lige, a treći put F4 se igra u Srbiji.
Od 22. do 24. aprila igraće Cibona, Partizan, Hemofarm i Olimpija, titulu najboljeg braniće beogradski 'crno-beli'.
dosadašnji domaćini i pobednici
2002, 'Tivoli', Ljubljana - Olimpija
2003, 'Tivoli', Ljubljana - Zadar
2004, 'Dom sportova', Zagreb - Refleks Železnik
2005, 'Pionir', Beograd - Hemofarm
2006, 'Skenderija', Sarajevo - FMP Železnik
2007, igran je plej of - Partizan
2008, 'Tivoli', Ljubljana - Partizan
2009, 'Arena', Beograd - Partizan
2010, 'Milenijum', Vršac - ?





