Vrela južnjačka krv - umalo isti broj golova i crvenih kartona

Izvor: RTS, 25.Nov.2019, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lećea i Kaljarija odigrali su nerešeno 2:2 u, vrlo zanimljivom, odloženom meču 13. kola Serije A.
Meč je trebalo da bude odigran u nedelju, ali je odložen zbog potopljenog terena.

Možda je juče bilo potopa i kiše, ali danas je bilo vrelo na jugu Italije.
Gosti su poveli golom Žoaa Pedra sa bele tačke u 30. minutu. Radža Najngolan je povisio na 2:0 u 67, a u poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << deset minuta rasplet - na italijanski način.
U 82. minutu je isključen Fabricio Kaćatore, koji je rukom sprečio gol domaćih.
Penal je izveo Đanluka Lapadula i smanjio na 1:2.
Loptu je iz mreže izvadio Olsen, šutnuo je daleko od gola, i tom prilikom se "sukobio" sa Lapadulom koji je želeo loptu što pre.
Ponovo, na potpuno italijanski način, i Olsen i Lapadula su pali na travu kao pokošeni, a sudija ih je obojicu poslao na tuširanje.
Leće je u nadoknadi vremena uspeo da dođe do izjednačenja i boda, zahvaljujući Kalderoniju.