Vratio se Tadija - Zvezda pobedila

Izvor: B92, 12.Apr.2008, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su vršački Hemofarm u Pioniru rezultatom 93:84 (20:24, 33:11, 23:24, 17:25), u trećem kolu Svislajons Superlige Srbije. U timu Stevana Karadžića ponovo je bio oporavljeni Tadija Dragićević koji je bio najefikasniji pojedinac susreta sa 27 poena. Amerikanac Omar Kuk dodao je 18, a Raičević i Cvetković po 12 poena. U gostujućem sastavu Stefan Marković bio je najbolji sa 21 poenom, dok je Amerikanac Rol Maršal stao na 19.
Zvezda sada ima skor od dve pobede i jednog poraza, dok je Hemofarmu ovo bio prvi neuspeh posle dve pobede.

Ekipa Stevana Karadžića izgubila je tri četvrtine na ovoj utakmici, ali je slavila zahvaljujući fenomenalnoj igri tokom druge deonice.

Oba tima odlično su šutirala za tri poena (Zvezda 8-19, Hemofarm 8-20), ali je domaći sastav bio boljiu šutu za dva (Zvezda 23-38, Hemofarm 19-34), pa je tako nadoknađeno sedam skokova minusa (Hemofarm 30, Zvezda 23).

Tadija Dragićević još jednom je pokazao da je izuzetno važan igrač za ovaj tim, i posle povrede ramena, koja ga je i na ovom meču mučila, vratio se sa odličnom partijom i 27 poena (8-10 za dva, 8-9 bacanja). Odličan je bio i Omar Kuk koji je pored 18 poena zabeležio i devet uspešnih dodavanja.

U prvoj deonici timVlade Vukoičića bolje je igrao, i u 8. minutu bilo je plus sedam za goste (21:14), posle poena Markovića. Zvezda se do kraja tog dela ipak vratila, i na prvoj pauzi bilo je 24:20 za Hemofarm.

Zvezda je fenomenalnih 10 minuta u drugoj četvrtini najavila na samom startu serijom 7-0, a već u 17. minutu bilo je plus 10 za domaćina (41:31), a na poluvremenu najvećih 55:37. U trećoj deonici tim Stevana Karadžića uspeo je da zadrži nisvo igre, i u nekoliko situacija je čak bilo i 19 razlike.

U poslednjih deset minuta Vrščani su uspeli da smanje razliku, ali ne i da je sustignu, pa je Zvezda na kraju zabeležila rutinsku pobedu.

U narednoj rundi, 16. aprila, Crvena zvezda gostuje Borcu u Čačku, a Hemofarm ide u Železnik na derbi sa FMP-om.