Izvor: B92, 29.Jan.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vraćeni bodovi Olimpijakosu
Olimpijakos se vratio na čelo tabele grčkog fudbalskog prvenstva, nakon što su mu u petak vraćena tri boda, oduzeta posle nereda njegovih navijača na prvenstvenoj utakmici protiv Panioniosa koja nije ni odigrana, prenose agencije.
Disicplinski organi grčke fudbalske federacije prihvatili su žalbu Olimpijakosa i preinačili prvobitnu odluku kojom su Olimpijakos i Panionios kažnjeni oduzimanjem bodova.
U neredima navijača uoči utakmice Panionios - Olimpijakos >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 9. januara u Atini povređeno je 14 policajaca i jedan navijač. Sukobe su izazvali navijači Olimpijakosa, njih oko 2.500, koji su bili ljuti što im nisu bile obezbeđene ulaznice za meč.
Utakmica potom nije ni odigrana, već je odlučeno da se igra naknadno, u narednih 15 dana.
Panionios je tada takođe kažnjen oduzimanjem bodova, ali su i tom klubu vraćeni, tako da je sada Olimpijakos ponovo prvi sa 34 boda, dok se Panionios probio sa 12. na deveto mesto sa 20 bodova.
Na snazi je ostala prvobitna odluka da obe ekipe igraju četiri meča na svojim stadionima bez prisustva publike. I Olimpijakos i Panionios su odigrali po jedan meč bez navijača.
Takođe, na snazi su ostale i novčane kazne izrečene klubovima - Panionios će morati da plati 100.000 evra, a Olimpijakos 300.000 evra.









