Izvor: B92, 16.Dec.2012, 11:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vonova: Gubim veru u sebe
Četvorostruka osvajačica Svetskog kupa Lindzi Von izjavila je da je u poslednje vreme izgubila malo vere u sebe i da je dosta umorna.
Vonova je u subotu prvi put posle pet godina imala pad tokom trke u spustu, a ove nedelje je takođe otkrila da je patila od depresije, ali da je to prevazišla.
„U ovom trenutku mi je malo teško. Dobro sam započela sezonu, ali sada osećam kao da nemam energije. Postaje mi sve teže i teže da skijam onako kako želi. Posle pada tokom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trke i toga što sam izbegla jedan tokom treninga, definitivno gubim veru u sebe“, rekla je Vonova.
Vonova je započela sezonu svojim kontroverznim zahtevom da skija sa muškarcima u Lejk Luizu, a potom je provela nekoliko dana u bolnici zbog jakih bolova u stomaku. Ipak, vratila se ’het-trikom’ pobeda upravo u kanadskom ski centru, ali ima veliku konkurenciju u Slovenki Tini Maze, koja je najviše pokazala od početka ovogodišnjeg Svetskog kupa.
„Nemam više energiju kakvu sam ranije imala. Bila sam bolesna i od tada imam dosta problema, a i ljudi smatraju da ne skijam kao ranije. Razmisliću dobro kakvi su mi ciljevi tokom pauze zbog praznika, jer mislim da u ovom trenutku nije vredno takmičiti se u tehničkim disciplinama. Moram da prihvatim to i nađem rešenje“, naglasila je Vonova i istakla da nije sigurna u kojim će se sve disciplinama takmičiti na Svetskom prvenstvu u Šladmingu, u februaru.
Amerikanka je, takođe, rekla da je imala potrebu da javno kaže da je imala probleme sa depresijom da bi to poglavlje ostavila iza sebe i nastavila dalje.
„Naravno da se plašim da ću naići na osudu ljudi i zato nisam rekla ništa do sada. To je lična stvar i takve stvari se ne govore medijima, ali sam osetila da to moram da uradim da bih našla svoj mir. Depresija je jedan od najvećih problema sa kojima se ljudi širom sveta susreću, anti-depresanti su jedni od najčešćih lekova koji se prepisuju ljudima. To definitivno nije mali problem, a nadam se da ću ja uspeti bar malo da promenim svojim primerom“, istakla je Vonova, „Ali, bio je ovo zanimljiv put za mene. Imala sam uspone i padove, porodične probleme, lične i one u Svetskom kupu. Uvek se nešto dešavalo, imala sam dosta povreda, ali mi je skijanje uvek omogućavalo beg. Kada god sam imala neke probleme, skijanje je bilo tu i uvek me je činilo srećnom. Zato sam zahvalna što imam skijanje, jer mi daje motivaciju da nastavim da se borim“.
Lindzi Von: Gubim vjeru u sebe
Izvor: Nezavisne Novine, 16.Dec.2012
Četvorostruka osvajačica Svjetskog kupa Lindzi Von izjavila je da je u posljednje vrijeme izgubila malo vjere u sebe i da je dosta umorna.




