Izvor: MozzartSport.com, 07.Avg.2021, 02:59

Volej Mezengine zamene za bod u derbiju (VIDEO)

Dva lepa gola u derbiju brazilske Serije B

Ima još dosta da se igra, ali da je izgubio, Gojas za koji nastupa bivši napadač Crvene zvezde Bruno Mezenga, značajno bi umanjio šanse da se s prvog mesta brazilske Serije B plasira u najjači rang zemlje fudbala i kafe.

Da gosti ostanu neporaženi u derbiju sa Koritibom, pobrinuo se rezervista Nikolas koji je atraktivnim golom iz voleja u 79. minutu doneo izjednačenje i, ispostavilo se, konačnih 1:1. Bio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je to njegov prvenac u dresu Gojasa od dolalska iz trećeligaša Pajsandua pre mesec dana.

Nikolas je, inače, ušao u igru desetak minuta pre gola umesto pomenutog Mezenge, koji je prvi špic svog tima i trenutno drugi strelac tima sa tri gola.

Koritiba je prethodno imala prednost od 61. minuta golom Enrikea, takođe veoma lepim. Odlično je štoper domaćeg tima reagovao posle gužve na centaršut iz kornera i sa nekih 15 metara poslao loptu pod prečku.

Ovim remijem razlika između dve ekipe ostala je tri boda u korist Koritibe, a ishod bez pobednika najviše odgovara vodećem Nautiku, koji bi pobedom nad fenjerašem Konfijansom pobegao na "plus tri" u odnosu na Koritibu.

BRAZIL 2 - 16. KOLO