Izvor: Politika, 27.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojvodina ponovo povela protiv Ribnice

U trećoj utakmici finala državnog prvenstva za odbojkaše: Vojvodina – Ribnica 3:2 (26:24, 25:14, 24:26, 22:25, 15:11) Odbojka – Odbojkaše Vojvodine pobeda deli od titule prvaka države. U trećoj utakmici finala savladali su Ribnicu na svom terenu s 3:2 (26:24, 25:14, 24:26, 22:25, 15:11) i tako stekli prednost s 2:1. Četvrti meč je prekosutra (19 č, TV), takođe u Novom Sadu. Kraljevačka ekipa nije bez šansi da pitanje šampiona odloži za 3. maj i da onda pred svojom >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << publikom bije bitku da prvi put zasedne na naš odbojkaški tron. To joj za pravo daje igra u trećem i u četvrtom setu kada sigurna pobeda domaćina više uopšte nije bila tako sigurna.

Ribnica je, ipak, ostala bez daha u taj-breku. Domaćin je očas posla poveo s 11:5, a njegova pobeda, uprkos sporadičnim trzajima protivnika, nije dovedena u pitanje. Činilo se i da će, posle uspeha u neizvesnom trećem setu, Ribnica da posustane na putu ka izjednačenju. Njeno vođstvo od 11:6 pa 15:11 Vojvodina je istopila, a pri 17:17 je izgledalo da Novosađane više ništa ne može da sputa da ne nastave u pobedničkom ritmu. Međutim, Kraljevčani su baš u tim trenucima pokazali da nisu slučajno u finalu. S tri uzastopna poena su poveli sa 24:21. Prva set-lopta je ostala neiskorišćena, a kada se Vojvodina izborila da se iz kontranapada primakne suparniku na samo poen, njegovi igrači su podigli neprobojni bedem na mreži.

S. R.

[objavljeno: 27.04.2007.]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.