Vojvodina osvojila Kup

Izvor: RTS, 26.Feb.2012, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojvodina osvojila Kup

Odbojkaši Vojvodine osvojili su Kup Srbije pošto su u finalu u Novom Sadu pobedili Mladi radnik iz Požarevca sa 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:23). Meč u hali Spens trajao je jedan sat i 51 minut.

U meču dostojnom finala, Novosađani su osvojili 13. Titulu pobednika nacionalnog Kupa, a sve čestitke zaslužuju i odbojkaši Mladog radnika za partiju pruženu u finalu, u prepunoj Maloj dvorani SPENS-a, u ponovo, izvanrednoj atmosferi, u kojoj su navijači na nogama dočekali kraj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << utakmice.

Prvi set je u potpunosti pripao odbojkašima Mladog radnika, koji su na startu poveli sa 4:0, pa potom 7:1, 8:3 i 11:3. Vojvodina NS Seme je smanjila na 12:5, pa na 12:9. Bilo je 15:11 za Požarevljane, potom 16:13, 16:15 i 19:15. U finišu, Mladi radnik je imao četiri vezane set lopte (24:20), da bi iskoristio tek četvrtu za 25:23 i 1:0 u setovima.

U drugom setu obrnuta slika. Novosađani su poveli od starta i uspešno održavali razliku. Posle znatno bolje igre nego u prvom setu, Vojvodina NS Seme je rešila drugi set u svoju korist sa 25:18, za 1:1 u setovima.

U trećem setu ekipe su u serijama osvajale poene, ali su Novosađani ipak uspeli da sačuvaju prednost stečenu na početku. Kako se bližio finiš, tako su Požarevljani smanjivali razliku. Stigla je Vojvodina NS Seme do 24:21 i iskoristila tek treću set loptu za 25:23 i 2:1 u setovima.

Četvrti set je bio, možda i najuzbudljiviji, ali od druge polovine seta, Novosađani su stigli do tri poena prednosti, da bi Mladi radnik prišao na samo poen zaostatka (20:19). Na servis Kostića, Požarevljani stižu do potpunog preokreta i vođstva od 21:20. U igri poen za poen, više smirenosti i koncentracije imali su Novosađani, koji su uspeli ponovo da povedu sa 23:22. Izjednačili su Požarevljani na 23:23, a zatim je Vojvodina NS Seme stigla do prve meč lopte (24:23), koju je realizovala za konačnih 25:23 i 3:1 u setovima.

Utakmicu u Maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu posmatralo je 1900 gledalaca, a sudili su Goran Gradinski i Ivan Lazarević.

Najefikasniji u ekipi Vojvodine bio je Milija Mrdak sa 20 poena, a sledio ga je Marko Ivović sa 16. Andrija Gerić i Aleksandar Veselinović dodali su po 10.

U timu Mladog radnika Ognjen Duduj imao je 20 poena, Ištvan Šulc postigao je 17, a Nikola Vasić 16.

Vojvodina je juče u polufinalu bila bolja od Partizana, dok je Mladi radnik savladao Ribnicu.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.