Vitorija iz Vitorije u Benfiku

Izvor: B92, 11.Jun.2015, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vitorija iz Vitorije u Benfiku

Dosadašnji trener Vitorije Gimaraeš Rui Vitorija izabran je za novog šefa stručnog štaba Benfike, umesto Žoržea Žezusa koji je preuzeo rivalski Sporting.

Kako se navodi u saopštenju portugalskog šampiona, postignut je dogovor da Vitorija bude na kormilu kluba sledeće tri sezone.

Četrdesetpetogodišnji Vitorija, koji je radio kao trener mladog tima Benfike u periodu od 2004. do 2006. godine, proveo je poslednje četiri sezone u Votoriji Gimaraeš.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
On je doveo taj tim do petog mesta u prvenstvu Portugalije protekle sezone, čime su obezbedjene kvalifikacije za Ligu Evrope.

Žezus je proveo šest uspešnih godina u Benfiki, sa kojom je osvojio tri tutule prvaka Portugalije, pet Liga kupova i jedan nacionalni Kup, a odveo je tim do dva finala Lige Evrope.

Ipak, on se nezadovoljan ponuđenom manjom platom odlučio za "veleobrt", prešavši na klupu Sportinga, najvećeg rivala Benfike.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.