Visok poraz Mašinca na startu sezone

Izvor: KGsport.info, 29.Okt.2012, 18:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na startu Druge futsal lige grupa “Zapad“, KMF Mašinac ubedljivo je poražen na gostovanju ekipi Krčagova rezultatom 7:1.
Prvih 15 minuta igre nisu nagoveštavali da će gosti pretrpeti pravu rezultatsku katastrofu. Naprotiv, Mašinac je kontrolisao igru, konstantno imao inicijativu i loptu u svom posedu, a domaćin je u tim trenucima bio prinuđen da se brani i da pokuša da pripreti iz kontri i polukontri. Upravo je na taj način bivši član Prve futsal lige i stigao do vođstva, kada je nakon jedne polukontre u 15. minutu Maksimović izašao sam pred Bjelanovića i uspeo da ga savlada.
U 17. minutu, faul za Kragujevčane na polovini domaćina. Stojković koristi kratak pas, oduzima loptu i u kontri postiže gol i udvostručuje prednost. Trećem golu za Krčagovo kumovala je katastofalna greška sudije Kostića koji nije dosudio faul nad Cvetkovićem. Gligorijević se rvačkim zahvatom oslobodio Cvetkovića i zatim rutinski savladao Bjelanovića za 3:0 u 20. minutu, 5 sekundi pre kraja prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Mašinac nastavlja sa dominacijom i dolazi do gola nakon odličnog solo prodora Cvetkovića u 21. minutu, 3:1. Odmah nakon toga 2 sjajne prilike za našu ekipu, koje nisu realizovali najpre, Cvetković a potom i Brdar nakon čijih makazica je lopta pogodila prečku.
Usledila je kazna za promašaje. U 28. minutu još jedna kontra domaćih za 4:1, Maksimović.
Blago rečeno čudan kriterijum dosuđivanja faulova  u drugom poluvremenu od strane sudijskog dvojca iz Gornjeg Milanovca omogućcio je domaćinu 2 kaznena udarca sa 10 metara. Siguran realizator bio je Kuzmanovic u 35. i 37. minutu za 5:1 i 6:1.
Mašinac je probao da uvođenjem golmana-igrača smanji rezultat, ali rizik se nije isplatio. Maksimović je “ukrao“ loptu na centru i rutinski pogodio prazan gol za konačnih 7:1 u 38. minutu.
Nakon utakmice kapiten Mašinca Marko Gavrilović je rekao:
„Šta reći nakon poraza od 7:1? Mi smo igrali fudbal a oni su davali golove. Imali smo inicijativu, stalno loptu u posedu ali smo napravili nedopustivo mnogo pogrešnih dodavanja  što je veoma iskusna i brza ekipa KMF Krčagovo iskoristila i zasluženo nas pobedilia.
Ušli smo u ovu sezonu sa najvećim mogućim ambicijama, sa ciljem da se plasiramo u Prvu futsal ligu Srbije i planirali smo da iz Čačka donesemo sva 3 boda a doživeli smo najubedljiviji poraz od osnivanja kluba.
U klub je doslo 7 novih igraca i uz Ekonomac II smo najmladja ekipa u ligi. Nije sporno da imamo veliki kvalitet ali je potrebno dosta rada, vremena i strpljenja da sve legne na svoje mesto. Prvenstvo je dugo, naporno treniramo i iz kola u kolo bićemo sve bolji“.
Naredne nedelje u 2. kolu ekipa Mašinca ponovo će biti gost, ovog puta u Smederevskoj Palanci ekipi Partenona.
KMF Krčagovo – KMF Mašinac 7:1 (3:0)
Sportska hala: Mladost u Atenici kod Čačka.
Gledalaca: 200.
Sudije: Jakšić i Kostić (obojica iz G. Milanovca).
Žuti kartoni: Brdar, Cvetković, Matović i Antić  (svi iz KMF Mašinac).
Nаgomilаvаnje prekršaja: Krčagovo 7 (3-4), Mašinac 10 (3-7) .
Strelci: 1:0 Maksimovic 15, 2:0 Stojkovic 17, 3:0 Gligorijevic 20, 3:1 Cvetković 21, 4:1 Maksimović 28, 5:1 Kuzmanović (kazneni udarac sa 10m) 35, 6:1 Kuzmanovic (kazneni udarac sa 10m) 37, 7:1 Maksimović u 38.min.
KRČAGOVO: KUZMANOVIĆ (g), STOJKOVIĆ, PETROVIĆ V. (kap), GLIGORIJEVIĆ, MAKSIMOVIĆ, Vasović, Petrović D, Lazarević V., Pešić, Lazarević M.

MAŠINAC:BJELANOVIĆ (g), PAJIĆ, BRDAR, GAVRILOVIĆ (kap), CVETKOVIĆ, Tubić, Popović, Antić (g), Petrović, Matović, Mijatović.
Igrač utakmice: Maksimović (KMF Krčagovo).

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.