Viola sa igračem manje eliminisala Atalantu; Herojska pobeda! VIDEO

Izvor: B92, 15.Jan.2020, 19:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Viola sa igračem manje eliminisala Atalantu; "Herojska pobeda!" VIDEO

Fudbaleri Fiorentine su se plasirali u četvrtfinale Kupa Italije pobedom nad Atalantom rezultatom 2:1.

Ekipa iz Firence je meč završila sa desetoricom fudbalera, ali je i sa tim hendikepom uspela da stigne do gola za pobedu.

Vodeći pogodak za domaću ekipu je u 11. minutu postigao Patrik Kutrone, a u 67. minutu je izjednačenje doneo Josip Iličić.

Svega tri minuta kasnije German Pecela je dobio drugi žuti karton zbog čega je morao da napusti igru i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostavi svoje saigrače u nezavidnom položaju.

Ipak, Fiorentina je uspela da stigne do pobede, golom Erika Pulgara u 84. minutu.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković je odigrao ceo meč za Fiorentinu, dok je Dušan Vlahović bio u igri do 88. minuta.

Predsednik kluba iz Firence Roko Komiso je rekao da je njegova ekipa zabeležila istorijsku pobedu.

"Ovo je nesumnjivo najlepša pobeda. Herojska pobeda!", naveo je Komiso.