Izvor: Blic, 21.Feb.2011, 15:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vinćenco Montela novi trener Rome!
Nekadašnji golgeter Rome i reprezentacije Italije Vinćenco Montela novi je trener Rimljana, objavili su tamošnji mediji.
Montela (36) se nalazi u klupskim prostorijama dogovarajući se sa upravom oko detalja ugovora, a prema poslednjim informacijama, preuzeće ekipu do juna.
Ukoliko Roma do kraja sezone ostvari s njim zadovoljavajuće rezultate, Montela će potpisati novi, dugoročniji ugovor.
Montela je do nedelje vodio igrače Rome do 15 godina i zarađivao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je 500.000 evra godišnje.
Iako je samo 24 časa pre meča sa Đenovom (4:3) rekao da "neće napustiti brod koji tone", Ranijeri je po završetku utakmice napustio Rimljane.
Međutim, ima i onih koji razumeju njegov potez, poput selektora Ćesarea Prandelija.
"Davanje ostavke je čin velike odgovornosti i dostojanstva. Ne bih želeo da ulazim u detalje jer ne znam kakva je situacija u Romi ali ovo je ekipa koja je tokom cele prošle sezone pratila Inter u borbi za Skudeto", rekao je Prandeli.
Italijanski mediji tvrde da će Ranijerija naslediti bivši fudbaleri Rome Vinćenco Montela ili Bruno Konti.


















