Izvor: B92, 30.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vimbldon: Pretresaju i legende tenisa
Niko nije izuzetak kada treba da se pretresu lične stvari osoba koje ulaze na teniske terene Vimbldona, bez obzira koliko su one poznate.
Obezbedjenje turnira danas je proverilo tenisku torbu bivšeg šampiona Džona Mekenroa, dok je iza njega stajala nekadašnja pobednica ovog turnira Martina Hingis, koja je, takodje, čekala da se provere njene stvari.
Mekenro je pobedio na Vimbldonu 1981, 1982. i 1983. godine, a Martina Hingis je trijumfovala 1997. godine, ali je okončala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << karijeru 2002. godine posle nekoliko povreda.
Obezbedjenje na turniru u Vimbldonu pojačano je 2002. godine, posle terorističkog napada 11. septembra 2001. godine u SAD.
Za vreme ovogodišnjeg turnira nekoliko ljudi stalno stoji na ulaznoj kapiji i pretresa, a policija sa psima patrolira okolo.












