Izvor: MozzartSport.com, 03.Nov.2020, 00:28

Viljareal s pola gasa (VIDEO)

Valjadolid bez šanse na Madrigalu

Otkako je teško poražen na gostovanju Barseloni (0:4) krajem septembra, Viljareal je ušao u mod bod na strani, tri kod kuće. Na dva vruća terena (Kadiz i Vanda metropolitano) "nule", na svom Madrigalu trijumfi protiv Alavesa i Valensije, a evo večeras na zatvaranju 8. runde i u duelu sa Valjadolidom - 2:0.

Jedan od dva tima što i dalje nemaju pobedu u La ligi nije bio ravnopravan rival Žutoj podmorinici. Mada Unai Emeri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nije mogao da računa na povređene - Huana Fojta, Fransisa Kokelana i Danija Pareha, to se nije u značajnoj meri odrazilo na kvalitet igre domaćina. Momci sa Zorilje uputili su jedan jedini udarac u okvir gola i skoro svih 90 minuta proveli braneći se.

Viljareal je utakmicu rešio u prvom poluvremenu, kada je postigao oba gola. Prvi posle odlične akcije Pedrace i Samjuela Čukvuezea (jedinog stranca danas u startnih 11 domaćina), a drugi posle kornera, pošto je Pako Alkaser prebacio glavom do štopera Pau Lopeza, da bi ovaj zakucao u mrežu Valjadolida.

Umorni od četiri utakmice (od čega dve u Ligi Evrope) u razmaku od svega 15 dana, Unai Emeri je naredio svojim učenicima da smanje gas i čuvaju energiju. Oni su to i u činili.