Vilanova: Brzo se vraćam

Izvor: B92, 20.Dec.2012, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vilanova: Brzo se vraćam

Trener fudbalera Barselone Tito Vilanova rekao je da očekuje da se brzo vrati na posao posle operacije tumora na pljuvačnoj žlezdi.

"Ne planiram duže odsustvo sa posla, brzo ću se vratiti na klupu", rekao je Vilanova lokalnim medijima pred današnji odlazak na operaciju.

Pod vodjstvom Vilanove, Barselone je ove sezone zabeležila najbolji start u Primeri u istoriji kluba i ima devet bodova više od prvog pratioca, madridskog Atletika.

Katalonski klub saopštio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je da će se Vilanova zadržati četiri dana u bolnici, nakon čega mu sledi još šest nedelja hemoterapije ili zračenja.

"Tito je veoma jak i ubeđeni smo da će brzo da nam se vrati", rekao je predsednik Barselone Sandro Rosel.

Vilanovu će na klupi menjati sportski direktor Andoni Zubizareta i prvi pomoćnik Žordi Rura.

"Tito je naš trener i nastaviće da obavlja tu funkciju. Sada moramo da se skoncentrišemo na narednu utakmicu sa Valjadolidom", poručio je Zubizareta.

Trener Barselone dobio je poruke podrške sa svih strana, uključujući i najvećeg rivala, madridski Real.

"Tito, svi smo uz tebe i verujemo da možeš da pobediš. Nema šanse da izgubiš ovu utakmicu", napisao je golman Reala Iker Kasiljas na svom profilu na Fejsbuku.

Vilanova je u novembru prošle godine bio prvi put podvrgnut operaciji kojom mu je odstranjen tumor, a juče je snimak pokazao da se bolest vratila.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.