Izvor: B92, 13.Mar.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vijeri optužen za rasizam
Fudbaler Intera Kristijan Vijeri optužen je da je protivničke igrače vređao na rasnoj osnovi u utakmicama Lige šampiona i protiv njega se vodi istraga, saopštila je u sredu Evropska fudbalska unija (UEFA).
Engleski Njukasl podneo je zvaničnu žalbu posle jučerašnje utakmice sa Interom u Milanu, koja se završila nerešeno 2:2. Klub iz Premijer lige naveo je da je Vijeri dva minuta pre kraja utakmice vređao igrača iz Kongoa Lomanu LuaLuu.
UEFA je potvrdila da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pokrenula disciplinsku proceduru i da će odluku verovatno doneti za vreme sastanka Kontrolne i disciplinske komisije 21. marta.
Vijeri je izjavio da nije rekao ništa neuobičajeno.
"Nisam izgovarao rasističke epitete, čak ni u uzbudljivim delovima utakmice. LuaLua nije ništa rekao i ja nisam dao nikakav trag reakcije", objasnio je on. Vijeri je već suspendovan za poslednji nastup njegovog tima u ligaškom delu takmičenja, sledeće nedelje protiv Bajera iz Leverkuzena, pošto je u utakmici sa Njukaslom dobio treći žuti karton u takmičenju.












