Vidić doneo preokret

Izvor: Politika, 07.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski reprezentativac postigao gol za Mančester junajted i nagovestio prolazak u osminu finala. – Pobeda Lila u Milanu. – Porto i Arsenal remijem došli do drugog kruga

Završeno je takmičenje po grupama u fudbalskoj Ligi šampiona. Poznato je kojih će se 16 timova naći 15. decembra u šeširu kada je u Nionu žreb za osminu finala. Iznenađenja nije bilo, a moglo je.
Benfika je prelepim golom Nelsona u 28. minutu povela protiv Mančestera sa 1:0. Svi su se tada na >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << "Old trafordu" uplašili da će se ponoviti isto što i prošle godine kada su "crveni đavoli" poraženi od Benfike i završili takmičenje u Evropi. Zbog toga nisu ništa prepuštali slučaju, pa su svim silama napadali gol gostiju. To im se isplatilo u poslednjem minutu prvog poluvremena kada se Vidić odlično snašao u šesnaestercu gostiju i glavom postigao gol. To je bio nagoveštaj preokreta, jer su u drugom poluvremenu Rajan Gigs i Luis Saha doneli pobedu Mančesteru. Iz grupe F proleće će dočekati i škotski Seltik, uprkos ubedljivom porazu u Kopenhagenu od istoimene ekipe.

Iako su na "Đuzepe Meaci" pobedili Milan sa 2:0, fudbaleri Lila su do poslednjeg minuta strepili za prolazak u naredni krug. Sve oči su im bile uprte u Brisel gde je Anderleht poveo protiv AEK-a sa 2:0. Taj rezultat im je odgovarao, ali su Atinjani postigli dva pogotka. Da su do kraja utakmice još jednom savladali golmana Anderlehta, plasirali bi se u naredni krug, a ovako će Francuzi prezimiti u najjačem klupskom fudbalskom takmičenju.

Portu i Arsenalu je bio dovoljan i bod, pa su odigrali miroljubivo 0:0. Kao da se ni jedni ni drugi nisu previše trudili, pa nije bilo kartona, a ukupno su izvršene samo tri izmene. U istoj grupi je Hamburger ostvario prvu pobedu ove sezone savladavši moskovski CSKA.

Kijevski Dinamo je bio na pragu da savlada madridski Real. Vodili su sa 2:0, ali je Ronaldo sa dva gola u samom finišu postavio konačnih 2:2.

U Ligi šampiona sledi pauza. Osmina finala igra se 20. februara i 7. marta.

-----------------------------------------------------------

Grupa E

Dinamo - Real 2:2 (2:0)

Stadion: Olimpijski. Gledalaca: 83.000. Sudija: Rajli (Engleska). Strelci: 1:0 Šacki u 13, 2:0 Šacki u 27, 2:1 Ronaldo u 86, 2:2 Ronaldo iz penala u 89. Žuti kartoni: Rodrigo (Dinamo), Ronaldo (Real).

DINAMO: Šovkovski, Rodolfo (od 34. Mandžuk), Marković, Nesmašni, Rodrigo, Belkevič, Gusev, Mikhalik, Jusuf, Milevski (od 85. Rotan), Šacki.

REAL: Lopez, Karlos, Mehija, Salgado, Gomez, Bekam, De la Red (od 70. Garsija), Dijara, Nijeto (od 74. Valero), Kasano, Ronaldo.

Lion - Steaua 1:1 (1:1)

Stadion: "Žerlan". Gledalaca: 41.000. Sudija: Ceferin (Slovenija). Strelci: 0:1 Dika u 2, 1:1 Dijara u 12. Žuti kartoni: Kakapa (lion), Dika, Parašiv, Radoi (Steaua).

LION: Kupe, Berto, Kakapa, Miler, Revelje, Dijara, Kalstrom, Tijago (od 65 Tulalan), Arfa, Karu od 64. Viltor), Govu (od 80. Remi).

STEAUA: Černea, Gonea, Goan, Marin, Radoi (od 78. Petre), Stanku, Hristočea (od 82. Oprita), Dika, Nikolita, Parašiv, Tero (od 73. Bedea).

Grupa F

Mančester junajted - Benfika 3:1 (1:1)

Stadion: "Old Traford". Gledalaca: 76.000. Sudija: Fandel (Nemačka). Strelci: 0:1 Nelson u 27, 1:1 Vidić u 45, 2:1 Gigs u 61, 3:1 Saha u 75. Žuti kartoni: Runi, Flečer (Mančester junjated), Roha (Benfika).

MANČESTER JUNAJTED: Van der Sar, Evra (od 68. Hajnc), Ferdinand, Nevil, Vidić, Karik, Gigs (od 74. Flečer), Ronaldo, Skols (od 79. Solskjer), Runi, Saha.

BENFIKA: Kim, Leo, Silva, Nelson, Roha, Asis (od 73. Karagunis), Kacuranis, Petit, Simao, Gomes, Mikoli (od 64. Alves).

Kopenhagen - Seltik 3:1 (2:0)

Stadion: "Parken". Gledalaca: 41.000. Sudija: Lažak (Francuska). Strelci: 1:0 Hačison u 2, 2:0 Gronkjer u 27, 3:0 Albak u 57, 3:1 Jarošik u 75. Žuti kartoni: Gronkjer (Kopenhagen), Miler, Jarošik, Mekmanus (Seltik).

KOPENHAGEN: Kristijansen, Gravgard, Hangeland, Jakobsen (od 56. Noregard), Vent, Gronkjer (od 90. Berglund), Hačison, Kvist, Linderot, Silberbauer, Albak (od 81. Bergvold).

SELTIK: Boruc, Balde, Mekgrejdi (od 69. Person), Nejlor, Vilson, Gravesen (od 69. Nakamura), Jarošik, Lenon, Mekmanus (od 73. Odea), Miler, Zuravski.

G grupa

Porto - Arsenal 0:0

Stadion: Dragao. Gledalaca: 50.000. Sudija: Merk (Nemačka).

Porto: Helton, Alves, Fučile, Pepe, Asunsao, Bosingva, Gonzalez, Meireles (od 86. minuta Da Silva), Kvarezma, Lopez, Postiga (od 81. Moraes).

Arsenal: Leman, Kliši, Đuru, Ebue, Ture, Silva, Fabregas, Flamini, Hleb, Ljungberg, Adebajor (od 79. Van Persi).

Hamburger - CSKA 3:2 (1:1)

Stadion: AOL arena. 49.000. Sudija: Fraina (Italija). Strelci: 0:1 Olić (23. minut) iz penala, 1:1 Beriša (28), 1:2 Žirkov ( 65), 2:2 Van der Vart (84), 3:2 Sanogo (90). Žuti kartoni: Dudu, V. Berezucki (CSKA). Crveni karton: Atuba (Hamburger) u 69. minutu.

Hamburger: Vahter, Atuba (od 69. minuta Fajlhaber), Matijsen, Rajnhart, Jarolim (od 83. Sanogo), Las, Mahdavikija, Tročovski, Van der Vart, Beriša, Ljuboja (od 75. Gerero).

CSKA: Akinfejev, A. Berezucki, V. Berezucki, Šemberas, Aldonjin, Karvaljo, Krasić, Dudu (od 9. Grigorijev), Žirkov, Olić, Taranov (od 77. Odija, od 87. Kočubej).

H grupa

Milan - Lil 0:2 (0:1)

Stadion: Đuzepe Meaca. Gledalaca: 85.000. Sudija: Pol (Engleska). Strelci: 0:1 Odemvingi (7. minut), 0:2 Kejta (67). Žuti kartoni: Kejta (Lil).

Milan: Kalač, Bonera, Kaladze, Šimić, Ambrozini (od 54. minuta Kaka), Broki (od 45. Sedorf), Gurkuf, Jankulovski, Pirlo, Borjelo (od 72. Oliveira), Inzagi.

Lil: Malicki, Šalme, Plestan, Taforo, Tavlaridis, Bodmer (od 88. Foverge), Kabaje, Debuši, Makun, Kejta (od 83. Jula), Odemvingi (od 72. Robajl).

Anderleht - AEK 2:2 (1:0)

Stadion: Konstant vanden Štok. Gledalaca: 26.000. Sudija: Frojdfelt (Švedska). Strelci: 1:0 Vanden Bor (37. minut), 2:0 Frutos (63), 2:1 Lakis (75), 2:2 Čirilo (81).

Anderleh: tZitka, Dešaht, Juhas, Pareha, Vanden Bor, Bilja, De Man, Gor, Hasan (od 65. minuta Busufa), Frutos (od 80. Lager), Čite.

AEK: Sorentino, Čirilo, Jorgas, Papastrahopulos, Pautaso, Kirjakidis (od 50. Lakis), Tošer, Zikos, Sezar (od 58. Hetemaj), Liberopulos, Manduka (od 58. Delibašić).