Izvor: B92, 17.Sep.2016, 11:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vidić: Junajted " Liverpul? Ne, Zvezda " Partizan
Nemanja Vidić, legendarni kapiten Mančester Junajteda, kaže da derbi Mančester Junajteda i Liverpula ne može da se poredi sa onim između Zvezde i Partizana.
"Bio sam među najvatrenijim navijačima Crvene zvezd od malih nogu. Pevao sam, skakao i obožavao sam to jer sam navijač kluba od malih nogu. Ludo je na tribini – navijači pevaju i skaču tokom celog meča. Sa 15 godina došao sam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Beograd i zaigrao za omladince voljenog kluba", rekao je Vidić.
Živa legenda Crvene zvezde objasnila je potom novinarima britanskog Metroa kako izgleda dolazak i odlazak sa najveće utakmice našeg fudbala.
"Znao sam sve sigurne puteve od stadiona do kuće, ali je dosta drugačije i teže kada bi se meč igrao na njihovom stadionu. Morao sam da budem oprezan jer ako vas prepoznaju kao navijača Zvezde mogli biste da upadnete u problem. Ti problemi su danas otišli predaleko", zaključio je Nemanja.
'Stena iz Užica' osvojila je duplu krunu za crveno-belima, pre nego što je preko moskovskog Spartaka stigla na Old Traford. Pod komandom sera Aleksa Fergusona Vidić je postao jedan od najboljih štopera u istoriji fudbala i tek drugi stranac kapiten čuvenog Junajteda.
Za osam i po godina u dresu 'Crvenih đavola' sakupio je 301 nastup, osvojivši pet titula, tri Liga Kupa, Ligu šampiona FIFA Svetsko klupsko prvenstvo i pet Komjuniti Šildova.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Partizan






