Vidić: Adebajor neće naći put za Rim!

Izvor: Blic, Tanjug, 29.Apr.2009, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vidić: Adebajor neće naći put za Rim!

Nemanja Vidić nije dobio nagradu za igrača godine Premijer lige Engleske, ali reprezentativac Srbije kaže da će mu najveća satisfakcija biti trofeji i ako šampion Evrope, Mančester junajted drugu sezonu zaredom uđe u finale Lige šampiona. Do prilike da brani tron u Evropi, biće teško doći jer je protivnik „crvenih đavola" Arsenal, tim koji je nedavno odigrao zastrašujuće dobar meč protiv Liverpula (4:4).

Dva velikana ostrvskog fudbala, zanimljivo je, nikada >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nisu odigrali jednu evropsku utakmicu. Ovo je prvi sudar timova Aleksa Fergusona i Arsena Vengera pod okriljem Lige šampiona i biće izuzetno zanimljivo videti ko će izboriti vizu za finale koje će se odigrati 27. maja u Rimu.

Za Nemanju Vidića biće najvažnije da zadrži izuzetno brze napadače Arsenala. Emanuel Adebajor će sigurno biti njegov prvi zadatak, jer u timu iz Londona neće biti povređenog Robina van Persija. Jesenas u Londonu, Arsenal je u Premijer ligi slavio sa 2:1 i Vidić zna odakle dolaze najveće opasnosti.

- Ovo će biti nešto drugačija utakmica. U pitanju je sistem eliminacija, dva meča, ne igra se za bodove. Prvi meč je na našem terenu i to znači da ćemo morati da postižemo golove i steknemo prednost, ali i da korigujemo stvari koje nisu bile dobre na nekim od ranijih utakmica. Spremni smo za bitku - kaže Vidić.

Reprezentativac Srbije kaže da Arsenal i ma odličan tim i da je svaki igrač potencijalno velika pretnja.

- Imaju kvalitetne igrače na svim pozicijama. Možda im nedostaje trenutno nekoliko igrača, ali videli smo na ranijim utakmicama kako su igrali oni koji su ih menjali. Ovaj dvomeč odlučiće detalji i zato nam je jako bitno da ne primimo gol večeras. Adebajor je odličan igrač, snažan je i visok i zaslužuje maksimalan respekt. Susretali smo se ranije, znamo se odlično i učinićemo sve da ga zaustavimo. Međutim, ne samo njega, Fabregas, Volkot i Nasri su uvek u stanju da zadaju probleme bilo kojoj odbrani. Prednost Arsenala je revanš u Londonu, ali potrudićemo se da dođemo u najbolju moguću poziciju za revanš - poručio je Vidić.

Posle super preokreta u duelu sa Totenhemom (sa 0:2 do 5:2), atmosfera u taboru šampiona Engleske i Evrope je izuzetna. Aleks Ferguson ne može jedino da računa na kapitena Garija Nevila, svi ostali su spremni za duel sa „tobdžijama".

S druge strane, Arsenal, iako bez Andreja Aršavina, junaka nedavnog duela na „Enfildu", predstavlja veliku pretnju na bilo čijem terenu, pa i na „Old Trafordu". Emanuel Adebajor, koji je čuo šta Vidić kaže o njemu, ima samo reči hvale za svog direktnog čuvara.

- Vidić je najbolji defanzivac protiv kojeg sam igrao. Veoma je dobar i zna kako da se nosi sa različitim tipovima napadača. Spreman je i glavu da da za Mančester junajted i veoma je snažan u duelu! On je svetska klasa ne samo zbog toga što je sjajan u odbrani, nego što ume često i da postigne gol - smatra napadač Arsenala koji je na osam poslednjih mečeva u takmičenju postigao isto toliko golova.

Sesk Fabregas je ovog proleća imao problema sa povredom. Nedavno se vratio na teren i preuzeo komandnu poziciju na sredini terena. I tim Arsenala je odmah reagovao boljim rezultatima.

- Ne može biti lepše nego igrati meč sa Mančesterom u polufinalu Lige šampiona. Poštujemo rivala koji je jedan od najboljih svetskih timova, ali svesni smo kakvu priliku imamo da se upišemo u istoriju. Tim koji se bolje bude branio će proći dalje. Svaka greška može da bude presudna. Želimo u finale, učinićemo sve da igramo u Rimu - poručio je španski fudbaler.

Kada je reč o Mančesteru, utisak je da u timu sa „Old Traforda" ima mnogo više iskusnih igrača. Rajan Gigs je mnogo toga preturio preko glave.

- Protiv Arsenala biće nam potrebne dve izuzetne partije da bismo ušli u finale. Protivnik u poslednje vreme igra veoma dobro, Arsenal je u top formi. Godinama su bili naš najveći rival i zato je važno da igramo najbolje što možemo. U stanju su da svojom pas igrom nadigraju svaki tim i zato moramo biti veoma oprezni - poručio je Gigs koji je pre nekoliko dana krunisan titulom igrača godine u Premijer ligi.

Mančester - Arsenal (20.45)

Stadion: „Old Traford". Kapacitet: 76.212.

Sudija: Klaus Bo Larsen (Danska).

MANČESTER: 1 Van der Sar, 22 O’Šej, 5 Ferdinand, 15 Vidić, 3 Evra, 8 Anderson, 16 Kerik, 11 Gigs, 7 Ronaldo, 9 Berbatov, 10 Runi.

ARSENAL: 1 Almunija, 27 Ebue, 5 Ture, 20 Đuru, 40 Gibs, 14 Volkot, 17 Song, 8 Nasri, 4 Fabregas, 25 Adebajor, 26 Bendtner.

Povrede i suspenzije

MANČESTER: Gari Nevil, Oven Hargrivs (povrede).

ARSENAL: Robin van Persi, Tomaš Rosicki, Mikael Silvestre, Eduardo da Silva, Vilijam Galas, Gael Kliši (povrede).

BROJKE

Skor Mančestera

Mečeva 150

Pobeda 78

Nerešenih 41

Poraza 31

Gol razlika: 260:139

Skor Arsenala

Mečeva 109

Pobeda 49

Nerešenih 32

Poraza 28

Gol razlika: 155:106

Ferguson zadovoljan i sa 1:0

Menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson izjavio je da

je se oseća neobično jer duel sa Arsenalom ne igra za bodove, nego za plasman u finale Lige šampiona. Škot je rekao da bi svaka prednost pred revanš u Londonu bila dragocena.

- Potrebno da pobedimo bez primljenog gola, nadam se tome. Bio bih srećan da trijumfujemo i sa 1:0. Ne bih imao ništa protiv da sa tim rezultatom odemo na revanš. Ubeđen sam da će oba tima prikazati odličan fudbal, želim da moj tim odigra fantastično i pobedi. Poštujem Arsenal, znam koliko je kvalitetan tim kolege Vengera, ovo bi mogao biti još jedan sjajan okršaj - rekao je Ferguson.

Iskusni stručnjak kaže da je zadovoljan što može da računa na sve igrače izuzev Garija Nevila.

- Moram da izaberem pravi tim, dobro je da imam mnoštvo opcija. Imam malo vremena za razmišljanje, ali mislim da već znam sastav tima - rekao je Ferguson.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.