Izvor: MozzartSport.com, 24.Feb.2021, 04:19

Veteran sprečio blamažu Lanusa (VIDEO)

Dvostruki šampion i lider argentinskog prvenstva bio pred eliminacijom iz Kupa od četvrtoligaša

Aktuelni viceprvak Kopa Sudamerikane, jedini uz Velez sa maksimalnih šest bodova na startu nove sezone, dvostruki šampion Argentine (2007. i 2016) - Lanus - bio je pred senzacionalnom eliminacijom u 2. kolu Kupa od četvrtoligaša Real Pilara.

Da se to ne dogodi, pobrinuo se 40-godišnji Hose Sand, koji je uz pomoć 19-godišnjeg Franka Orozka i 26-godišnjeg Nikolasa >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Orsinija kreirao preokret i pobedu 3:1.

Gosti su u Aveljanedi vodili na poluvremenu, pogotkom Dijega Krega u 43. minutu, posle očajne reakcije Lanusove odbrane na akciju po desnoj strani i povratno dodavanje u srce šesnaesterca, ali su pomenuta trojica u drugom delu uspeli da opravdaju ulogu favorita svom timu.

Legendarni veteran i najbolji strelac u istoriji Lanusa, Sand, realizovao je penal samo tri minuta po povratku sa odmora, dosuđen zbog nespretnog igranja rukom protivničkog igrača, a otpor borbenih gostiju potpuno je slomio mladi Orozko desetak minuta po ulasku u igru umesto godinu dana starijeg Pedra de la Vege, jednog od slabijih aktera ove utakmice. Sand je učestvovao u akciji za drugi gol, ostavivši petom loptu Lautaru Akosti, koji je zatim proigrao Orozka, a u nadoknadi je i sam upisao aistenciju, proigravši još jednog rezervistu, Nikolasa Orsinija, za konačnih 3:1.

Lanus, koji je što se tiče argentinskog Kupa dosad najdalje stizao do polufinala, u šesnaestini finala imaće, bar na papiru, dosta teži zadatak pošto ga čega duel sa prvoligašem Patronatom.

Lindo gol de Real Pilar, pero la defensa de Lanús, totalmente en un cumpleaños. pic.twitter.com/nKg1gFkDvN

#CopaArgentina | 3'ST Gooool del Grana!! Sand de penal iguala el encuentro #Lanús 1-1 #RealPilar

???? @fran_ramirez23 pic.twitter.com/uVTLNCk3yo

#CopaArgentinaEnTyCSports⚽ ¡GOL DE LANÚS! El Pepe Sand definió cruzado desde los doce pasos e igualó el partido. Miralo EN VIVO por @TyCSports y https://t.co/oDHOhj9Wcn acá????https://t.co/hOIzU0ueVn pic.twitter.com/MeK1NHD09f

#CopaArgentinaEnTyCSports⚽ ¡GOL DE LANÚS! El recién ingresado Franco Orozco dio vuelta el partido. Miralo EN VIVO por @TyCSports y https://t.co/oDHOhj9Wcn acá????https://t.co/hOIzU0ueVn pic.twitter.com/3smeBmRpGK

#CopaArgentinaEnTyCSports⚽ Sand habilitó a Orsini y, tras el rebote en Fernández, Lanús se puso 3-1 arriba. El Granate enfrentará a Patronato en 16vos de final. Lo viviste por @TyCSports. pic.twitter.com/F0DzXWIdfy