Vest Hem nadigrao Arsenal i ostavio Liverpul na vrhu

Izvor: B92, 29.Dec.2023, 00:56

Fudaleri Vest Hema su savladali Arsenal u gostima, rezultatom 2:0, u okviru 19. kola Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete su imali pravu šansu da se domognu prvog mesta u engleskom šampionatu, ali poraz od "čekićara" ih je ostavio na drugom mestu.

Utakmica između Arsenala i Vest Hema je bila poslednji meč 19. kola.

"Tobdžije" su mogle do vođstva u četvrtom minut, ali Alfonso Areola je uspeo da odbrani šut Bukaja Sake >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i tako ostane nesavladan.

Ipak, u nastavku je usledio odgovor Vest Hema. Igrao se 13. minut, kada je Džerod Bouven poslao dobru loptu do Tomaša Součeka, koji je uspeo da pogodi po sredini gola i dovede svoju ekipu do vođstva – 0:1.

Nekoliko minuta se diskutovalo o golu, a onda je stigla potvrda iz VAR sobe i Majkl Oliver je pokazao na centar.

Usledila je totalna ofanziva Arsenala, prvo je 30. minutu šansu imao Bukajo Saka, ali još jednom je kao pobednik izašao francuski golman, pet minuta kasnije, pretio je i Ben Vajt, ali bezuspešno.

Do kraja prvog poluvremena, oproba se i Gabrijel Žezus, ali nije bio precizan. Da bi najbolju šansu imao ponovo Saka u 42. minutu, ali nije imao sreće, pogodio je stativu.

Odmah na startu drugog poluvremena, u 53. minutu zapretio je Deklan Rajs, ali lopta je otišla iznad prečke.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Vest Hem je udvostručio vođstvo, Džejms Vard-Prous je proigrao Konstatinosa Mavropanosa, koji je glavom uspeo da matira Davida Raju za 2:0.

Do kraja meča je konstantno napadao Arsenal, ali nije uspeo da zatrese mrežu gola, na kojem je stajao Areola.

Vest Hem je mogao i do ubedljivijeg vođstva u šestom minutu nadoknade, kada je Majkl Oliver dosudio jedanaesterac, ali je Said Benrama nije uspeo da pogodi sa bele tačke.