Izvor: Nezavisne Novine, 21.Maj.2018, 10:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vesić: Kandidovaćemo ponovo Beograd za Fajnal for 2020.

Beograd će se kandidovati za završnicu košarkaške Evrolige 2020. godine i predložiti organizatorima takmičenja da glavni grad Srbije dobije organizaciju završnih turnira na tri godine, najavio je danas gradski menadžer Goran Vesić.

Učesnici sinoć završenog Fajnal fora kažu da je ovo bio najbolje organizovan turnir, sa najboljom atmosferom, bez ijednog incidenta. Verujem da ćemo imati već 2020. ponovo završni turnir, rekao je Vesić za tv Prva.

>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << />On je uvjeren da je Beograd pravo mjesto za završnice turnira i naglasio da Beograd za to ima podršku predsjednika Srbije i Vlade Srbije.

Prema njegovim riječima, na završnicu turnira Evrolige u Beogradu, koji je okončan sinoć, došlo oko 15.000 stranih turista, a u Beograd se za četiri dana "slilo" između 18 i 20 miliona evra.

To što je Beograd bio domaćin Fajnal fora Evrolige bio je pravi potez, rekao je gradski mendžer i istakao da je organizacija turnira bila važna i za imidž grada, jer je slika iz Beograda išla u više od 200 zemalja svijeta.

- Ovakvi događaji važni su za razvoj sportske infrastrukture, jer je dodatno uređena Arena. Nastavićemo sa politikom da svake godine imamo veliki sportski događaj u Beogradu - rekao je Vesić.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

BEOGRAD HOĆE FAJNAL-FOR EVROLIGE 2020. Vesić: Kandidovaćemo se, zaradili smo skoro 20 miliona

Izvor: Blic, 21.Maj.2018

Odmah posle konstituisanja svih organa, Grad Beograd će već sredinom juna poslati novi dopis Evroligi, gde ćemo se kandidovati za završni turnir 2020. godine, najavio je gradski menadžer Goran Vesić.

Nastavak na Blic...

Vesić: Želimo fajnal-for Evrolige na svake tri godine

Izvor: RTS, 21.Maj.2018

Beograd će se kandidovati za završnicu košarkaške Evrolige 2020. godine i predložiti organizatorima takmičenja da glavni grad Srbije dobije organizaciju završnih turnira na tri godine, najavio je gradski menadžer Goran Vesić. ...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.