Vermezović: LŠ je blizu

Izvor: B92, 10.Avg.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vermezović: "LŠ je blizu"



Trener fudbalera Partizana Vladimir Vermezović ocenio je da se njegov tim nalazi na korak od plasmana u Ligu šamiona.

Partizan u sredu u Bratislavi gostuje slovačkoj Artmediji iz Petržalke u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Utakmica će se igrati na stadionu Slovana u Bratislavi, pošto stadion u Petržalki (naselju sa druge strane Dunava) ne ispunjava uslove za evropska takmičenja.

"Igramo dve utakmice u kojima ćemo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << moji igrači i ja uživati. Nadam se plasmanu u Ligu šampiona, što bi bila velika stvar i za Partizan i za fudbal u Srbiji i Crnoj Gori", rekao je Vermezović na konferenciji za novinare pred put u Bratislavu.

Partizan će protiv Artmedije igrati bez povređenog Nemanje Rnića (prelom noge), dok su svi ostali fudbaleri u konkurenciji za sastav.

"Bilo ko da istrči na teren, daće svoj maksimum", kratko je prokomentarisao šef stručnog štaba Partizana.

Trener "crno-belih" je ocenio da je Petržalka tipičan predstavnik istočno-evropske škole fudbala, koji igra brzo i koji je jak u duelima.

"Očekujem, ipak, da steknemo dobru poziciju pred revanš u Beogradu", rekao je Vermezović.

Odbrambeni fudbaler Partizana i reprezentativac SCG Nenad Đorđević istakao je da njegov tim ima veliku šansu da se domogne elitnog evropskog takmičenja i dodao da bi sve osim poraza bio povoljan rezultat za "crno-bele".

"Igramo protiv protivnika čije ime nije zvučno, ali znamo koliko vredi. Treba da odigramo što bolje u Bratislavi i steknemo povoljan rezultat pred revanš, makar to bilo i 0:0", rekao je Đorđević.

Prvi meč Partizana i Artmedije igra se u sredu od 20 časova, a revanš utakmica zakazana je za 23. avgust.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.