Verder ispustio “fenjeraša”

Izvor: Sportski Žurnal, 05.Feb.2012, 19:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iako je dva puta vodi, Verder, ipak nije uspeo da osvoji sva tri boda na gostovanju u Frajburgu.

Klaudio Pizaro je dva puta pogađao mrežu domaćih, u 29. i 47. minutu, ali je odbrana tima iz Bremena sve to prokockala.
Prvo vođstvo Verdera anulirao je Sedrik Makaidi posle kornera, a nakon drugog, izjednačio je Džonatan Šmit, koji je naleteo na odbitak posle udarca Erika Jendrišeka.
Tim iz Bremena, za koji je Srbin Aleksdandar Ignjovski odigrao ceo meč, ostao je u vrhu tabele, ali je propustio šansu da se približi još više četvrtoplasiranoj Borusiji iz Menhengladbaha.
Keln je u gostima minimalno slavio protiv davljenika Kajzerslauterna sa 1:0.

Osim prvih 15 minuta u kojima je domaćin bio ravnopravan protivnik, ostatak meča je protekao većinom u inicijativi Jarčeva, koji su propustili nekoliko povoljnih šansi.
Ispromašivao se Milivoje Novaković, a Keln je pogodio i stativu – Kevin Mekena u 23. minutu.
Jedini gol na meču postigao je Odise Roši u 72. minutu na centaršut Kristijana Klemensa iz kornera. Kajzerslautern je duel završio sa igračem manje pošto je u 40. minutu Arijel Borisjuk zaradio drugi žuti karton.
Semafor 20. kola:
Frajburg – Verder 2:2 (Makaidi 32, Šmid 70 – Pizaro 29, 47)
Kajzerslautern – Keln 1:0 (Roši 72)
Volfsburg – Menhengladbah 0:0
Herta – Hanover 0:1 (Abdelaue 68)
Šalke – Majnc 1:1 (Obasi 59 – Zidan 14)
Leverkuzen – Štutgart 2:2 (Kisling 11, Rolfes 47. penal – Šajber 23, Harnik 90)
Hofenhajm – Augsburg 2:2 (Klapa 38, Firmino 52. penal – Melders 31, Langkamp 72)
Hamburg – Bajern 1:1 (Sala 23 - Olić 71)