Izvor: MozzartSport.com, 06.Mar.2021, 15:01

Vera Nikolić u teškom stanju

Nedavno je pretrpela moždani udar...

Loša vest za srpsku atletiku: Vera Nikolić je u teškom stanju.

Proslavljena dugoprugašica nalazi se na jednoj klinici u Beogradu i njeno stanje je teško. To je za Tanjug potvrdio prvi čovek Atletskog saveza Ćuprije, Dragan Zdravković.

Ne precizira se zbog čega je Nikolićeva zavšila u bolnici, ali se podseća da je pred kraj januara pretrpela moždani udar.

Vera Nikolić >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je rođena 1948. u selu Grabovac, pored Despotovca, a najveći uspeh u karijeri ostvarila je sa nepunih 18 godina, pošto je 1966. postala šampionka Evrope u Budimpešti, u disciplini 800 metara. Identično dostignuće ostvarila je i 1971. u Helsinkiju, dok je 1969. u Atini bila treća.

Na Mediteranskim igrama u Izmiru 1971. osvojila je zlata na 800 i 1.500 metara.

Karijeru je počelao u Moravi iz Ćuprije, tamičila se još za zagrebački Dinamo.

U godini kad je prvi put postala prvakinja Evrope, Vera Nikolić je proglašena i za najboljeg sportistu tadašnje Jugoslavije (objedinjeno mučarci i žene), da bi kasnije još četiri puta osvajala nagradu za najbolju sportistkinju.

Tagovi:

Nastavak na MozzartSport.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.