Izvor: MozzartSport.com, 25.Maj.2020, 20:02

Veoma važan trijumf Dukle (VIDEO)

Igrač utakmice je Souček - 2:1 (1:1)

Veoma važnu pobedu ostvarila je Dukla iz Praga pri povratku na teren posle dvomesečne pauze. U glavnom gradu Češke Republike gostovala je Jihlava, Dukla je kao četvrtoplasirani tim šampionata dočekao drugoplasiranu Jihlavu i stigao do pobede rezultatom 2:1 (1:1).

Sve je počelo idealno za Duklu na ovom meču, postigao je domaći tim gol već u 5. minutu utakmice kada je Souček dobro odreagovao i levicom poslao loptu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u mrežu.

Samo dva minuta kasnije došlo je do izjednačenja. Posle gužve u šesnaestercu Kristal je proigrao Zubelea, a ovaj je glavom doneo gostima izjednačenje.

Pala su dva brza gola, a do narednog, ujedno i poslednjeg na utakmici, čekalo se sve do 47. minuta kada je Holik pogodio na asistenciju pomenutog Součeka.

Holik je poslao toliko precizan udarac da je lopta udarila u stativu, skoro otišla do druge stative, ali se ušunjala u mrežu. Kao na igrici. I tako je Dukla upisala nova tri boda.

Sada ima 34 boda, a Jihlava ima samo bod više. Veoma bitna pobeda za domaći tim.

ČEŠKA 2 – 18. KOLO