Izvor: B92, 25.Mar.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Venger: "Suspendujte varalice!"
Menadžer londonskog Arsenala Arsen Venger zahtevao je od sudija da kažnjavaju igrače koji se služe prevarama i padaju bez kontakta.
"Moramo se boriti sa tim zlom, a za to postoji samo jedan način - kažnjavanjem. Kada takvo ponašanje postane deo igre, teško ga je eliminisati. Ako igrač zna da će biti kažnjen, neće se usuditi da to radi", rekao je Francuz.
Fudbaler Čelsija i engleski reprezentativac Šon Rajt-Filips izazvao je odijum >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << javnosti pošto je u finišu meča sa Njukaslom bez kontakta pao pored Robija Eliota. Odbrambeni igrač dobio je crveni karton, što je otvorilo opsežnu polemiku u medijima.
"Ne želim da ulazim u pojedinačne slučajeve, smatram da je zadatak menadžera da se bore sa tim. Igrači nekad padaju kada daju sebi predug for, i shvate da je pad jedini način da izvuku nešto iz situacije. U našoj ligi nema menadžera koji može reći da nijedan njegov igrač to nikad nije uradio. Mogu reći da kada moj tim nije u pitanju, stoprocentno sam protiv takvog ponašanja".
Pre dve godine, u poznatoj sezoni bez poraza, Arsenal je bio u središtu pažnje kada je očiglednim varanjem Rober Pires izbudio penal, iz kojeg su "Tobdžije" osvojile bod u duelu sa Portsmutom.







