Izvor: B92, 31.Maj.2015, 09:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Venger: Kupovina? Kupiću piće igračima
Menadžer Arsenala Arsen Venger rekao je da veruje da njegova ekipa može naredne sezone da osvoji trofej u Premijer ligi.
Tobdžije su u subotu pobedile Aston Vilu sa 4:0 i odbranile trofej u FA Kupu. Navijači Arsenala se nadaju da je naredni korak ozbiljnije uključivanje u borbu za mnogo važniji trofej – Premijer lige.
Letnji prelazni rok je počeo, a već se spominju potencijalna pojačanja, a Venger nije želeo o tome mnogo da priča po završetku finalnog meča >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Vembliju.
"Nisam još raspoložen za kupovinu. Ali, kupiću piće svojim igračima. Videćemo šta će se dešavati u prelaznom roku, ali imamo dobru bazu. Imaćemo više vremena da se pripremimo jer ne igramo kvalifikacije za Ligu šampiona. Imamo samopouzdanje, hajde da pokažemo da ćemo biti pametni tokom leta“, rekao je Venger i osvrnuo se na to šta je potrebno njegovoj ekipi kako bi konačno osvojila Premijer ligu, prvi put od 2004. godine.
"Naravno da možemo da napredujemo. Zašto ne? U prošlosti smo osvajali prvenstvo jer smo imali potencijal da to i uspemo, pa to želimo opet da učinimo. Želimo da pokažemo da možemo da pobedimo svakoga, ali ne znamo kakvi će ostali timovi biti. Radti se o konstantnosti na vrhunskom nivou, a mi smo pokazali znake konstantnosti. Kada smo poslednji put osvojili trofej u Premijer ligi bili smo konstanti. Nismo izgubili na 49 mečeva, to još niko nije uradio“, rekao je Venger.




