Izvor: B92, 16.Feb.2020, 21:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Venecija osvojila kup Italije
Košarkaši Venecije osvojili su Kup Italije pobedivši Brindizi rezultatom 73:67 u finalu takmičenja.
Ekipa Venecije je u Beogradu pobedila Partizan i u grupnoj fazi Evrokupa završila na prvom mestu, da bi sada osvojila kup Italije.
Na putu ka finalu eliminisali su čak dva favorita, kada su "posekli" Virtus Bolonju i Olimpiju Milano, da bi u samom finalu bili bolji od Brindizija.
Venecija je prvu deonicu dobila sa dvocifrenom razlikom, pritom je dozvolila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Brindiziju da postigne svega osam poena. Momci u plavom su se ipak vratili u nastavku i kreirali mini dramu.
Adrian Benks je imao glavnu ulogu na utakmici i režirao veliki povratak pošto je na poluvremenu bilo 34:30 u korist Venecije. Ipak, Venecija je odigrala smireno do kraja i uspela da sa 73:67 prisvoji trofej osvajača kupa.
Najefikasniji je bio Mičel Vat sa 17 poena i 10 skokova, a docifreni su bili još Ostin Dej i Stefano Tonut sa po 13 poena, dok je Mikel Bramos postigao 12.
Na drugoj strani, Benks je sa 27 poena briljirao, a uz to je imao i 6skokova i sem njega niko u ekipi nije bio dvocifren.
Venecija na krilima Mičela Vata do prvog trofeja Kupa Italije
Izvor: MozzartSport.com, 16.Feb.2020
Prvi put u istoriji kluba Kup Italije osvojila je Venecija, koja je do finala je došla kao nepovlašćena. Orogranata, što je Venecijin nadimak, savladala je prvo Virtus Bolonju, a onda je nadigrala i evroligaša Olimpiju Milano i na taj način zakazala finale sa Brindizijem. Aktuelni šampion...













