Vels preokretom protiv Belgije do polufinala EP

Izvor: Beta, 01.Jul.2016, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Velsa plasirala se večeras u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u Lilu posle preokreta u četvrtfinalu pobedila Belgiju s 3:1.Belgija je do prednosti stigla u 13. minutu nakon sjajnog udarca Radje Naingolana s oko 30 metara, da bi Vels izjednačio u 31. preko Ešlija Vilijamsa, a preokret su kompletirali Hal-Robson Kanu u 55. i Sem Vouks u 86.Vels, debitant na Evropskim prvenstvima, u polufinalu će se sastati sa Portugalom, koji je juče nakon boljeg izvodjenja jedanaesteraca eliminisao Poljsku.Polufinale izmedju Velsa i Portugala igraće se 6. jula od 21.00 u Lionu.