Veliki kiks Rome, Đenoa 5, Inter 4

Izvor: B92, 15.Feb.2015, 17:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi remi Rome, te goleade u Bergamu i Đenovi obeležile su popodnevni nedeljni termin u Seriji A, a pobede su ostvarili Inter, Đenoa i Lacio.

Inter je posle pet neuspešnih gostovanja uspeo da savlada Atalantu 4:1, dok je Đenoa sa 5:2 razbila Veronu.

Novi kiks napravila je Roma, odigravši bez golova sa "fenjerašem" Permom, Lacio je minimalnim rezultatom slavio u Udinama, dok su Torino i Čezena igrali 1:1.

Adem Ljajić je pretio nekoliko puta golu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Parme, ali je zamenjen u 77. minutu. Zdravko Kuzmanović je osam minuta pre kraja dobio šansu u Interu, dok je Nemanja Vidić ostao na klupi. Boško Janković je takođe sa klupe za rezerve gledao potop svog tima, a Nikola Maksimović remi Torina. Dušan Basta je doprineo slavlju Lacija.

Inter od 2008. nije slavio u Bergamu, ali je Atalanta u 23. kolu bila nemoćna pred naletom "nerazura". Već drugom minutu gosti stižu do penala koji realizuje Šaćiri, ali 25 minuta kasnije Maksimilijano Morales ipak donosi poravnanje.

Ipak, deset minuta posle Inter je opet imao vođstvo, golom Guarina. Pola sata pre kraja Šaćiri proigrava Kolumbijca za drugi gol i potvrdu trijumfa, da bi deset minuta kasnije Palasio dotukao domaćina. Inter je ostvario drugu pobedu zaredom posle tri kola bez slavlja.

Još veći spektakl viđen je u Đenovi gde je Đenoa napunila gol Verone. Već u 12. minutu bilo je 2:0, posle autogola Agostinija i pogotka Nijanga, ali u 20. minutu Luka Toni prvi put vraća goste u meč.

Ipak, samo deset minuta kasnije Nijang drugim golom vraća domaćinu dva pogotka prednosti. Iskusni Toni pola sata pre kraja opet smanjuje zaostatak Verone, ali vrlo brzo Bertolači postiže četvrti gol za domaćina. Četiri minuta pre kraja Peroti postavlja konačan rezultat.

Lacio je seriju od dva poraza prekinuo u Udinama, zahvaljujući pogotku Antonia Kandreve iz penala u 23. minutu meča. Oba gola u Torinu postignuta su u roku od 60 sekundi, Kaljari je poveo preko Donsaa u 34, da bi El Kaduri izjednačio u sledećem minutu.

Roma je imaoa 20 šuteva, ali samo četiri u okvir gola, pa je Parma uspela da bez prave pretnje golu domaćina osvoji veliki bod, tek deseti u sezoni. Tako je Roma remizirala šesti put u 2015. godini.