Izvor: RTS, 17.Jan.2021, 20:37

Veliki derbi - veliko ništa; suv barut u duelu Liverpula i Junajteda

U derbiju 19. kola Premijer lige, fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda odigrali su bez golova - 0:0.
Najveći derbi engleskog fudbala, najveća poslastica na britanskoj trpezi, ovog puta nije baš uspela.

I kada se uzme u obzir korona sezona, desetkovani Liverpul i Mančester koji igra nepredvidljivo, ipak se od velikog duela očekivalo više.
Prvo poluvreme na Enfildu potpuno za zaborav, jedini momenat vredan pomena bio je u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 34. minutu, kada je Bruno Fernandeš lepo šutirao iz slobodnjaka, ali je lopta proletela pored stative.
Liverpul je imao inicijativu i u nastavku, ali je Junajted došao do zrelijih prilika.
Najbliži golu bili su "đavoli" u završnici meča, ali je Alison Beker prvo skinuo zicer Brunu, a potom odbranio snažan udarac Pola Pogbe.
U prvom današnjem meču, Totenhem je u gostima savladao Šefild sa 3:1