Izvor: B92, 23.Nov.2013, 20:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vela dominirao u 'ludoj' utakmici
Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Seltu sa 4:3, u 'ludoj' utakmici 14. kola španske Primere, a dominirao je Karlos Vela.
Sosijedad je prvi poveo, da bi Selta preokrenula na 3:1, ali je domaća ekipa novim čudesnim preokretom stigla do pobede.
Četvorostruki strelac za Sosijedad bio je Karlos Vela, dok je za Seltu dva gola postigao Rafinja, a jedan Lopes.
Vela je u 6. minutu doneo vođstvo domaćinima, ali je do 28. minuta već bilo 2:1 za ekipu iz Viga. Rafinja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je izjednačio, a Lopes preokrenuo. Gosti su do novog gola stigli u 59. minutu i svi na stadionu su očekivali poraz svog tima.
Ipak, fenomenalni Karlos Vela postarao se da Sosijedad stigne do velike pobede, pogađao je u 61, 78. i 81. minutu. Mogao je Grizman da postigne gol za 5:3, ali je promašio dva zicera u samom finišu meča.
U prvom meču dana, Barsa je lagano dobila Granadu, a dve preostale utakmice igraju se kasnije tokom večeri.
Primera, 14. kolo:
Petak:
Valjadolid – Osasuna 0:1
Subota:
Barselona – Granada 4:0
Real Sosijedad – Selta 4:3
20h Almerija – Real Madrid
22h Atletiko Madrid – Hetafe
Nedelja:
12h Levante – Viljareal
17h Rajo Valjekano – Espanjol
19h Elče – Valensija
21h Sevilja – Betis
Ponedeljak:
22h Malaga – Atletik Bilbao
Real protutnjao kroz Andaluziju
Izvor: Akter, 23.Nov.2013
Fudbaleri madridskog Reala savladali su večeras u gostima ekipu Almerije sa ubedljivih 5:0 (1:0), u utakmici 14. kola španske Primere








