Izvor: B92, 12.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vejd "vladao", Stojaković odličan
Četiri NBA utakmice odigrano je u noći između nedelje i ponedeljka, a od igrača iz SCG na parketu je bio samo Predrag Stojaković.
U pobedi Sakramenta nad Nju Orliansom 110:100 za kraj serije Kraljeva od 4 uzastopna poraza kod kuće, Stojaković je ubacio 23 poena uz 8 skokova. Sa istim brojem poena meč su završili Šarif Abdur-Rahim i Bonzi Vels. Stojaković je trojke šutirao 6 od 9, a imao je i 8 skokova.
Posle produžetka Majami je pobedio Vašington >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 104:101, a posle 5 nedelja pauze i 18 propuštenih mečeva zbog povrede, u tim se vratio Šekil O'Nil.
Postigao je 10 poena, uz 11 skokova. Slobodna bacanja šutirao je 6 od 16, ali je zato pogodio kada je bilo najpotrebnije - za produžetak sekund pre kraja.
"Želeo sam da pogodim oba bacanja, ali prvo je 'ispalo' napolje", rekao je Šek koji je igrao 23 minuta pre nego što je isključen zbog šest ličnih u produžetku. Veliki meč odigrao je Dvejn Vejd - 41 poen, 10 skokova, 8 asistencija i 4 ukradene lopte. Geri Pejton je utakmicu završio sa 21. poenom i 7 skokova, a počeo je kao starter umesto povređenog Džejsona Vilijamsa.
Detroit Pistonsi stigli su do trijumfa u LA nad Klipersima 109:101, za skor 15:2 ove sezone. Čonsi Bilaps sa 25 poena i 8 asistencija i Ričard Hamilton sa 23 poena predvodili su saigrače, dok je vrlo dobar pod košem bio Ben Valas sa 13 poena, 12 skokova i 5 asistencija. Kod Klipersa Elton Brand je ubacio 36 poena uz deset skokova.
Sakramento - Nju Orlians 110:100
Majami - Vašington 104:101
Portland - Hjuston 86:100
LA Klipers - Detroit 101:109





