Večiti u finansijskim problemima

Izvor: B92, 17.Dec.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Večiti" u finansijskim problemima

Računi košarkaških klubova Partizana i Crvene zvezde i dalje se nalaze u blokadi, pišu "Večernje novosti".

Crni i crveno-beli su svojevremeno pozajmili na ime kredita kod domaćih i stranih banaka određene sume, koje nisu na vreme izmirivali.

Trener Partizana Duško Vujošević nedavno je priznao da se Partizan nalazi u velikim problemima zbog blokade računa, pošto nisu izmirivali potraživanje Marfin Banke. Prema izvoru od utorka iz Narodne banke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbije to dugovanje iznosi 347.770.827,62 dinara. Račun Partizana po osnovu prinudne naplate blokiran je 96 dana.

Košarkaški klub Crvena zvezda koji od leta ima novu Upravu i u novoj sezoni beleži dobre rezultate, takođe se nekoliko puta preko trenera Svetislava Pešića požalio na lošu finansijsku situaciju. Nedavno je prošlo tačno godinu dana od kada je račun blokiran, a dugovanja crveno-belih po osnovu prinudne naplate iznose 146.350.467,70 dinara.

Zbog blokada računa, Partizanu je sprečeno poslovanje sa još sedam banaka, dok Crvena zvezda ne moće da posluje sa još tri.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.