Veče za pamćenje: Zvezda – Fiorentina 5:0 u 27. mintuu VIDEO

Izvor: B92, 26.Jul.2023, 20:40

Fudbaleri srpskog šampiona do vrha napunili mrežu italijanskog tima u prijateljskoj utakmici pred dvadesetak hiljada navijača na našem najvećem stadionu.

Šta se ovo desilo, ko se ovome nadao - Zvezda je dala pet golova Fiorentini za manje od pola sata.

Redom su pogađali Olajinka, Kraso, Ivanić, ponovo Olajinka, na kraju ove goleade i Bukari iz penala.

Trenutak za pamćenje ispisan je na ekranu našeg najvećeg stadiona:

Crvena zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << - Fiorentina 5:0 - 27. minut.

Jeste da je u pitanju prijateljska utakmica, da rezultat nije u prvom planu ni jednima, ni drugima, ali ovakav "rafal" definitivno sugeriše da su crveno-beli našpanovani za početak nove sezone.

Gosti očito, nisu bili spremni da se nadigravaju večeras.

Sve je krenulo od kiksa defanzivca Fiorentine još u ranoj fazi utakmice - Olajinka je bio budan i kaznuo goste.

Pogledajte i drugi gol koji je stigao ekspresno - preko Krasoa.

Na 3:0 povisio je Mirko Ivanić koji će i kod novog trenera, baš kao i kod svih prethodnih, očito igrati važnu ulogu u ekipi.

Usledio je novi atak Zvezde, pritisak na klimavu odbranu gostiju, tada već dobro uzdrmanu nije jenjavao, pa je Olajinka novim golom tada već bacio navijače u stanje delirijuma.

Za kraj nesvakidašnje goleade, Buakri je iskoristio kazneni udarac i postavio konačan rezultat prvog poluvremena - 5:0.