Veče velikih majstora u Seriji A: Projektili Pjanića i Ernanesa, čudesan let Osvalda i pečat Artura Vidala (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 24.Sep.2014, 23:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Juventus i Roma pobedama ostali na vrhu tabele, Inter se približio vodećima, ponovo podbacio Napoli

Veče velikih majstora u četvrtom kolu Serije A. Roma je umalo izgubila korak za Juventusom na čelu tabele, ali je Miralem Pjanić perfektinim udarcem iz slobodnog udarca srušio nadu Parme da može do jednog boda – 1:2 (0:1).

Vučica je na ovom meču došla u vođstvo golom Adema Ljajića u 27. minutu, Parma je izjednačila u 56. nakon kornera i odlične >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << reakcije De Ćeljea, ali je popularni „mali princ“ sačuvao perfekciju za kraj.

Stara dama nije imala ni najmanjih problema, iako je do prvog gola protiv Ćezene stigla iz prilično sumnjivog jedanaesterca – 3:0 (1:0).

Bez obzira na to, Juventus je bio apsolutno dominantan tokom svih 90 minuta, dok defanzivni gosti praktično ni jednom nisu ozbiljno uspeli da ugroze Đanluiđija Bufona.

Strelac prva dva pogotka za šampiona Italije bio je Arturo Vidal. prvi u 18. minutu iz pomenutog penala, a drugi u 64. nakon preciznog udarca sa 20-ak metara udaljenosti od gola Lealija.

Tačku na još jedan ubedljiv trijumf Stare dame stavio je Stefan Lihtštajner u 85. minutu.

Napoli je nastavio sa nestabilnom igrom i protiv Palerma, pa je i pored toga što je vodio u dva navrata na kraju osvojio samo jedan bod – 3:3 (2:2).

Rodrigo Palasio je promašio jedanaesterac u 30. minutu, ali je Inter protiv borbene Atalante došao do trijumfa i to zahvaljujući fantastičnim pogocima Danijela Osvalda i Ernanesa – 2:0 (1:0)

Osvaldo je goste rastužio efektnim volejom u letu, pet minuta pre kraja prvog poluvremena, da bi tri minuta pre kraja sjajnim golom iz slobodnog udarca Ernanes postavio konačan rezultat.

Torino je u Kaljariju potvrdio da poseduje kvalitet i da mu je forma u velikom usponu (2:1), Firentina nije uspela da sruši ni Sasuolo (0:0), dok je Sampdorija sigurnom igrom nadigrala Kjevo (2:1).