Važna pobeda odbojkaša Srbije protiv Nemačke

Izvor: NaDlanu.com, 01.Jul.2013, 11:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Srbije savladali su večeras u Beogradu selekciju Nemačke sa 3:2 (23:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12), u drugoj utakmici četvrtog vikenda B grupe Svetske lige.

Izabranici selektora Igora Kolakovića postigli su četvrtu pobedu u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Nemačka pretrpela treći poraz. Izuzetno važnim uspehom srpski odbojkaši zadržali su šanse za plasman na završni turnir Svetske lige. Meč je odigran u hali Pionir pred oko 4.500 gledalaca, a sudili >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << su Alin Matajzer iz Rumunije i Rolando Ugo Čolakijan iz Argentine. Srbija: N. Kovačević (20), Ivović, Petković, Stanković (1), Jovović, Nikić (10), Rašić (7), Atanasijević (31), Starović, Podraščanin (14), Rosić, Petrić.Nemačka: From (18), M. Štojervald, Vestfal, Kaliberda (20), Beme (14), Šeps (5), Kampa (2), Tile, Hirš (9), Broshog, P. Štojervald, Kolin (9). U prvom setu Srbija je prokockala prednost od 21:17 i u završnici i praktično dozvolila Nemačkoj da preokrene rezultat i povede sa 1:0. U drugom i trećem setu Kolakovićevi izabranici su bili na visini zadatka i boljom igrom stigli do preokreta i vođstva od 2:1 u setovima. Vodila je Srbija i u četvrtom do sredine seta, ali su onda uporni Nemci uspeli da steknu prednost i na kraju izjednače na 2:2. U petom setu srpski odbojkaši su vodili od starta i posle uzbudljive završnice stigli do zaslužene pobede od 3:2. Utakmice petog vikenda B grupe Svetske lige između Srbije i Italije na programu su sledeće subote i nedelje u dvorani SPC “Vojvodina” u Novom Sadu.(Tanjug)