Izvor: B92, 22.Jan.2017, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vavrinka kroz tri taj brejka do četvrtfinala, preokret Conge
Švajcarac Sten Vavrinka plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pobedom nad Andreasom Sepijem u tri taj brejka.
Osvajač US Opena bez izgubljenog seta prošao dalje, ali je na Margaret Kort areni odigrao izuzetno težak meč.
Četvrti nosilac na turniru će se za polufinale boriti sa Žoom-Vilfredom Congom koji je bio bolji Dana Evansa posle preokreta sa 6:7, 6:2, 6:4, 6:4.
U prvom setu meča između Vavrinke i Sepija viđena je jedna razmena brejkova, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali su i jedan i drugi svoje preostale servis gemove dobijali bez mnogo problema. U taj brejku Švajcarac je stekao nedostižnu prednost i poveo 1-0.
U drugom setu nije bilo brejka, a u 11. gemu je tri prilike za to propustio Švajcarac, da bi ponovo u taj brejku bio sigurniji. Treći set išao je sličnim tokom, ali su u finišu u dva uzastopna gema i jedan i drugi teniser pravili brejkove, a Vavrinka je potom stigao do trijumfa za dva sata i skoro 50 minuta igre.






