Izvor: Politika, 09.Dec.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Varanje od malih nogu
"Crno-beli" pre mesec dana suspendovali mladog fudbalera, a Sulejmani uz pomoć menadžera i holandskog kluba krši i Fifine propise
Naš narod je još davno rekao: "Hrani kuče da te bolje ujede".
Ova izreka mogla bi da bude prava ilustracija ponašanja mladog fudbalera Miralema Sulejmanija prema Partizanu.
Daroviti dečak , supertalentovani fudbaler, suviše rano počeo je "da igra neku čudnu igru". Ušao je u menadžerske kandže, dozvolio da oni s njim >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << rade šta hoće. Od nedavno punoletni fudbaler (petog decembra napunio 18 godina) ne raljzmišlja o svojim potezima!
Sulejmanijevo koketiranje prvo sa AZ Alkmerom i navodno stavljanje potpisa na nekakav ugovor, zatim isti potez sa, takođe, holandskim klubom Herenvenom, jasno govore da Sulejmani ide iz greške u grešku. Holandski Herenven ga ne može registrovati bez sertifikata i dozvole Partizana.
Zbog ovih "šuteva u prazno" Partizan je pre mesec dana suspendovao Sulejmanija. Jer, Miralem je 1. septembra 2003. potpisao ugovor o stipendiranju sa "crno-belima", a pošto je tada bio maloletan, paraf na ugovor je stavio i njegov otac Miljaim. Ovaj ugovor je od strane Partizana potpisao Stojanče Ristevski, a dokument je prvo verifikovan u Fudbalskom savezu Beograda (23. septembar 2003.), a zatim u FS Srbije i Crne Gore (26. septmbar 2003.).
Pošto je ugovor zaključen van letnjeg prelaznog roka Sulejmanijeva obaveza prema Partizanu ističe 31. januara 2007. godine.
Dakle, bez odobrenja i saglasnosti kluba Sulejmani nije mogao ni da pregovara sa inostranim klubovima, a kamoli da stavi i potpis na ugovor sa Herenvenom!
Možda je holandski klub, a i Miralem Sulejmani, iskoristio činjenicu da je fudbaler "crno-belih" pre pet dana postao punoletan, pa mu se ne mogu ograničavati ljudska prava i gde će raditi, ali se moraju poštovati i fudbalski paragrafi. Pre svega Pravilnik o statusu igrača.
Upućeni tvrde da se Sulejmani u poslednjih nekoliko meseci, mada je ranije bio smeran i tih mladić, a talentovaniji fudbaler od nekoliko svojih drugova koji su već izborili mesto među prvotimcima Partizana, veoma čudno i osiono ponaša! Očito, male pare, koje je dobio od menadžera i kluba, udarile su mu u glavu!
Nije ni tajna da je Sulejmanijev menadžer Jovica Radonjić iz Obrenavca. Hteli smo nedavno, jer se Sulejmani već duže vreme nalazi u Holandiji, da čujemo šta Radojčić o svemu kaže, ali smo čuli:
–Ćutaću do Nove godine! Tek ću tada progovoriti...
I tako, po svemu sudeći, iz Partizana će otići još jedan fudbaler u koga je dosta ulagano i koji bi prema procenama stručnjaka sa svojim vršnjacima vrlo brzo trebalo da bude deo novih "Partizanovih beba". Usput i podatak da je baš zbog svega toga Partizan Sulejmaniju omogućio da u inostranstvu operiše stopalo i snosi sve troškove lečenja i komplikovanog zahvata.
Nije Sulejmani prvi mladić koji odlazi iz Partizana na ovakav način. Redove "crno-belih" slično su napustili mladi igrači Lovre, Mrdaković, a bilo je sijaset slučajeva i iz drugih naših klubova.--------------------------------------------------------------------------
Ko u klin, ko u ploču
Nedavno je u Kelnu, odmah po završetku jesenje sezone, boravio Stevan Jovetić u društvu menadžera Faljija Ramadanija, čoveka koji je posredovao kod dolaska trenera Jirgena Rebera u Partizan.
Boravak u nemačkom gradu i prisustvo utakmici Keln–Duizburg odmah je dovedeno u vezu s Jovetićem prelaskom u tim Druge lige. Jovetić je to demantovao, mada je nemačka štampa objavila njegovu izjavu "Ja sam za Dauma".
Daum je, inače, novi trener Kelna.
Oko Jovetićevog odlaska u Keln u našoj štampi su se pojavile dve karakteristične izjave.
"Zvaanično pregovaramo sa Kelnom" – reči su bile Marka Vjetrovića, portparola Partizana.
Jovetić je, takođe, stipendista "crno-belih" i još nije napunio 17 godina.
--------------------------------------------------------------------------
FS Srbije usmeno obavešten
Nenad Bjeković, direktor Partizana, čiju je izjavu uče preneo "Sportski žurnal" –da je o suspenziji Sulejmanija obavešten Fudbalski savez Srbje i FIFA – ne govori istinu.
–Do današnjeg dana ništa službeno, ni napismeno nismo dobili od Partizana kad se radi o suspenziji mladog igrača Sulejmanija. Meni je to samo usmeno preneo Žarko Zečević i da će odluku o suspenziji dostaviti Fudbalskom savezu Beograda.
To nam je juče izjavio u 11,55 časova Miroljub Rajić, generalni sekretar FS Srbije.
R. Gvozdenović
[objavljeno: 09.12.2006.]






