Vanredni prelazni rok do četvrtka

Izvor: RTS, 13.Okt.2009, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vanredni prelazni rok do četvrtka

Registraciona komisija Košarkaškog saveza Srbije (KSS) objavila je da vanredni prelazni rok za klubove Prve A lige u muškoj i ženskoj konkurenciji traje do četvrtka u 15 sati.

Klubovi mogu, posle odigranog prvog kola, da registruju najviše četiri slobodna igrača - igrače kojima je istekao ugovor, igrače  koji imaju saglasnost kluba da mogu izabrati novu sredinu, igrače koje im ustupa drugi klub ili povratnike iz inostranstva.

Klubovi koji se plasiraju u Superligu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Srbije imaju pravo da u dodatnom vanrednom prelaznom roku angažuju još dva sloboda igrača nakon odigravanja poslednje utakmice u Prvoj A ligi Srbije.

Igrači koji imaju pravo nastupa i u mlađim kategorijama (rođeni 1989. i mlađi), mogu nastupati za sve selekcije novog kluba danom donošenja odluke o prelasku uz poštovanje procedure licenciranja. Ukupan broj licenciranih igrača u toku sezone mora biti u skladu sa limitima propisanim Registracionim pravilnikom KSS - maksimalan broj licenciranih igrača je 15 starijih od 18 godina, uz još osam igrača mladog tima (do 20 godina) i 16 igrača licenciranih za mlađe kategorije (juniori i kadeti).

Klubovi Prve A muške i Prve A ženske lige Srbije imaju pravo da registruju četiri igrača ili igračice, strane državljane, među koje spadaju i državljani Crne Gore i BiH.

Ukoliko registracijom za novi klub igrač probija limite određene Registracionim pravilnikom KSS, potrebno je da klub prilikom licenciranja novog igrača vrati licencu jednog od igrača kojeg zamenjuje.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.