Izvor: B92, 19.Jan.2013, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VKCZ: Nema para, igrači mogu da idu
Vaterpolo klub Crvena zvezda beleži jednu od najboljih sezona u poslednjih 20 godina, osvojen je i Kup, ali finansijska kriza preti da ugrozi finiš sezone.
Predsednik Viktor Jelenić gostovao je na B92 gde je rekao da sponzori koji su obećali pomoć prilikom dovođenja Prlainovića, Pijetlovića, Šefika nisu ispunili reč.
Tako sada već na pola sezone, uoči nastavka LŠ gde Zvezda ima realne šanse >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se plasira na Fajnal for, timu preti osipanje, tačnije odlazak najboljih igrača koji mesecima nisu primili platu.
Održan je sastanak uprave i igrača na kojem je predočena izuzetno teška situacija. Ekipa je u tunelu u kojem se svetlo ne vidi.
"Neću da lažem igrače, da im prodajem maglu i obećavam nešto što je, kako sada stvari stoje nemoguće da se ispuni. Neverovatno je šta se događa, u kakvoj su situaciji klubovi koji na najbolji način predstavljaju Srbiju u Evropi. Govorim o Zvezdi, a siguran sam da ni kod drugih nije bolje", rekao je Jelenić za B92.
Šta više igrači su dobili zeleno svetlo za bilo koju soluciju.
"Ne mogu ništa da ih teram, kada ništa ne možemo da damo. Pružili su nam veliko zadovoljstvo ponašanjem, igrama i pobedama. Ali kako dalje? Svi koji su obećali, ćute i to igrači moraju da znaju. Bio sam igrač i znam kako to izgleda", rekao je predsednik Zvezde.
Drugim rečima ukoliko se sada pojavi interesovanje za bilo kog igrača Zvezde, on neće imati nikakvih problema da promeni sredinu.
"Tačno tako!", naglasio je Jelenić.
Za ponedeljak je najavljena sednica Upravnog odbora SD, na kojem će pored čestitki vaterpolistima biti analiziran veliki problem koji preti da uništi obećavajuću sezonu.
U sličnoj situaciji su i ostali srpski vaterpolo klubovi, nadamo se da će pronaći rešenje da prežive.
Pogledaj vesti o: Vaterpolo
Jelenić: Zvezda nema para, igrači mogu da idu!
Izvor: Telegraf.rs, 19.Jan.2013
- Ne mogu ništa da ih teram, kada ništa ne možemo da damo. Pružili su nam veliko zadovoljstvo ponašanjem, igrama i pobedama. Ali kako dalje? Svi koji su obećali, ćute i to igrači moraju da znaju - kaže predsednik V.K. Crvena zvezda
Šefik: Igraćemo i bez novca
Izvor: B92, 20.Jan.2013, 14:30
Vaterpolisti Crvene zvezde rekli su da će igrati i bez novca, pošto je prvi čovek kluba Viktor Jelenić objavio da igrači mogu da idu, pošto para za plate nema...'Crveno-beli' trenutno beleže jednu od najboljih sezona u poslednjih 20 godina, osvojen je i Kup, ali sponzori koji su obećali pomoć...















