(VIDEO) TROMINUTNI BLICKRIG ORLIĆA: Srbija pobedila Irsku i došla na korak od baraža za EP

Izvor: Kurir, 07.Okt.2016, 18:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Domaćin je poveo preko Dafusa u 49 minutu, ali su Nemanja Mihajlović u 64 i Mijat Gaćinović u 67 minutu napravili preokret Irce je "overio" Saša Lukić u 88 minutu

Pri vođstvu Iraca od 1:0 Uroš Đurđević je promašio penal, koji je nad njim i napravljen u 62 minutu

"Orlići" su na gostovanju na Ostrvu imali imperativ pobede, jer im samo maksimalni učinak u poslednja dva meča u Grupi 2 garantuje plasman u baraž Naime, Italija je još ranije obezbedila >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prvo mesto u grupi, samim tim i direktan plasman na EVRO 2017, a samo četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije iz devet grupa boriće se u baražu za preostale dve poljske vize Srbija je osigurala drugo mesto u grupi, ali da bi se domogla baraža mora u utorak kao domaćin da savlada Sloveniju, kojoj taj meč neće imati rezultatski značaj

Srbija i Irska sastale su se pre mesec dana u Novom Sadu, a izabranici selektora Tomislava Sivića pobedili su 3:2

MEČ UŽIVO:

Kraj - 1:3!

88 minut - 1:3 - SAŠA LUKIĆ! Mihajlović je posle gola zabeležio i asistenciju

78 minut - Ožegović je zamenio Đurđevića

67 minut - 1:2 - MIJAT GAĆINOVIĆ!

64 minut - 1:1 - NEMANJA MIHAJLOVIĆ! Asistenciju je zabeležio Andrija Živković!

62 minut - Đurđević promašio penal! Najstroža kazna je dosuđena zbog prekršaja O'Konela upravo nad Đurđevićem

59 minut - Prvu izmenu napravio je Sivić - umesto Čavrića uveo je Nemanju Mihajlovića

54 minut - Inicijativa "orlića", šutevi se ređaju, ali za sada bez rezultata

52 minut - ŠANSA za SRBIJU! Od svega samo korner Golman Bosin je odbranio šut Živkovića

51 minut - Žuti karton za Irca Hobana

49 minut - 0:1 - strelac Dafus! Asistencija Čarlsija

46 minut - ŠANSA za SRBIJU! Propustio ju je Đurđević

46 minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - 0:0

45+1 minut - Đurđević je uputio udarac, Bosin je odbranio

45+1 minut - Ponovo se istakao golman Milinković-Savić, ovaj put posle šuta Čarlsija

41 minut - ŠANSA za IRSKU! Braun je nije iskoristio Sjajna odbrana Vanje Milinković-Savića!

40 minut - Prvi korner za Srbiju

39 minut - Đurđević je pokušao, ali nije pogodio metu

38 minut - Požuteo je i Braun

33 minut - Žuti karton za Đurđevića

26 minut - ŠANSA za IRSKU! Šodipo je bio neprecizan

22 minut - Ponovo je Živković oprobao udaracm ali je golman Bosin odbranio

18 minut - Irci su izveli tri kornera, ali im nijedan nije doneo rezultat

9 minut - Živkovićev šut je izblokiran

7 minut - Prvi korner na meču izveo je domaćin