Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Apr.2019, 16:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VELIKE PROMENE NA VIMBLDONU: Zbog Novaka usvojena nova pravila (FOTO)
Stupaju na snagu već na leto.
Ovogodišnji Vimbldon igraće se po donekle izmenjenim pravilima u odnosu na dosadašnje. Naime, zbog prošlogodišnjeg maratonskog polufinalnog susreta Đokovića i Nadala promenjena su pravila vezana za mečeve koji se igraju u više dana. Takođe, značajno je povećan i nagradni fond turnira, za preko deset procenata.
Đoković je u prošlogodišnjem polufinalu savladao Španca sa 3:2 (6:3, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8), a meč je bio prekinut >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << u 23 sata zbog policijskog časa. Sutradan je nastavljen, takođe u dvoranskim uslovima što se od ove godine menja. Naime, ukoliko ne bude padala kiša, dueli će se u ovakvim situacijama ubuduće nastavljati na otvorenom. Nadal i Đoković su imali različita mišljenja o ovom pitanju. Novak je bio pri stavu da se meč mora započeti i završiti u istim okolnostima, dok Rafa podržava usvojenu izmenu.
Takođe, saopšteno je da je kompletan nagradni fond turnira u „Ol Ingland klabu“, uvećan za 11,8 procenata i iznosiće 38 miliona funti. Šampioni u singl konkurenciji kod muškaraca i dama zaradiće po 2,35 miliona funti. Učešće u prvom kolu donosi čak 45 hiljada funti.
The men's and women's singles champions at Wimbledon will claim $3.06m each this year as part an increase in the tournament's prize money.https://t.co/MlbJSaEB02 pic.twitter.com/CsHoYbGmRi
— CNN Sport (@cnnsport) April 30, 2019
Vimbldon 2019 počinje 1. jula, a od ove godine i teren broj jedan raspolaže sa pokretnim krovom, pa će organizatori imati nešto lakši zadatak na realizaciji turnira.
BONUS GALERIJA
Pogledajte kako izgleda slovačka teniserka, Dominika Cibulkova
ᴵᵀˢ ˢᵂᴵᴹᴱ ᵀᴵᴹᴱ 👻
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Jul 15, 2018 at 4:04am PDT
Strong is beautifull 🖤 #tb to fun photoshoot day before asian swing,will post some results later 🤫
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Sep 30, 2018 at 7:27am PDT
Positive vibes only ☀️
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Jan 8, 2019 at 1:15am PST
#tb to our last day in paradise-when i finally found the right pose next to @barborafranekova 🤷🏼♀️🙈😝
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Dec 1, 2018 at 11:11am PST
Thank you @finolhu_maldives it was a pleasure to do tennis clinic here with a guests 👏🏻💫☀️ #happydomi #happystripes #justhappy
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Nov 14, 2018 at 12:49am PST
🌊💙
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Nov 6, 2018 at 2:51am PST
My milkshake brings all the boys to the yard 💃🏼 photographed by @andrejkusalik
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Oct 31, 2018 at 3:49am PDT
Going thrue our pictures from summer vacay and look what i found,finally fairly front angle 🤫 btw i love this sunglasses from @opticlabshop.slovakia
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Aug 22, 2018 at 11:14am PDT
Just wanna make absolutly sure you get to see the back of this amazing dress ☝🏻🤷🏼♀️😆 Thank you @jakubpolanka and @privee.lounge team 🌟
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Jul 28, 2018 at 10:31am PDT
French riviera vibes with @bitsandpiecestogo 👒
A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on Jul 18, 2018 at 5:21am PDT
Nastavak na SrbijaDanas.com...








