Uživo: Vojvodina - Bursa 0:1, Turci pogotkom iz penala do prednosti

Izvor: Blic, 01.Avg.2013, 21:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle odličnog dvomeča sa mađarskim Honvedom koji je poražen ukupnim rezultatom 5:1, Vojvodina ima teži ispit.

Trener Marko Nikolić na teren "Karađorđa" izvodi Delača, Radoju, Trajkovića, Vranješa, Đurića, Lekovića, Alivodića, Poletanovića, Vulićevića, Škuletića i Abubakara.

Ovo će biti prilika za debi levog beka Nikole Lekovića, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koji je ove nedelje potpisao ugovor sa Novosađanima, uz Fatića koji nije ni na klupi. Šansu u nastavku će čekati Zakula, Vujačić, Barić, Kosović, Tumbasević, Bilbija, Kaluđerović.

Na drugoj strani su Frej, Siveli, Taivo, Ozbajrakli, Ibrahim, Beluši, Sinaz, Batalja, Tunčaj, Šestak i Pinto.

Prvih dvadeset minuta protiče u međusobnom ispitivanju snaga, po jedan šut na gol uputila su oba tima, ali još uvek nema prave šanse ni na jednoj strani. Igra se zahuktava, Novosađani preuzimaju inicijativu i odmah dolaze do prve šanse. Škuletić izbija sam ispred Freja ali mu Franciz brani zicer.

Nažalost, odbrana "lala" pravi grešku u 35. minutu i pravi prekršaj u šesnaestercu i škotski sudija svira penal. Iz jedanaesterca je precizan Batalja i donosi prednost turskom timu, koju po igri nije zaslužio.