Uzbudljivo na Ostrvu: Junajted preokrenuo, Arsenalu bod sa Fulamom VIDEO

Izvor: B92, 26.Avg.2023, 18:11

Koliko je Premijer liga zanimljiva i neizvesna, videlo se još jednom.

Junajted je kod kuće slavio protiv Notingem Foresta sa 3:2 (1:2), dok je Arsenal odigrao sa Fulamom nerešeno, 2:2 (0:1).

Na Old Trafordu, Junajted je posle poraza od Totenhema bio pod pritiskom da osvoji bodove.

Počeli su katastrofalno, u prva četiri minuta primili su dva gola, prvo je Avoniđi u drugom doneo prednost Notingemu posle sjajne kontre, a potom je i Boli četvrtom savladao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Andrea Onanu.

Bio je to signal za uzbunu kod igrača Junajteda koji su u 17. minutu uspeli da smanje preko Kristijana Eriksona.

Rašfoord je prošao po levoj strani, a Danac skrenuo loptu u mrežu za 1:2.

U nastavku, sve se okrenulo. Junajted je uspeo da u 52. minutu posle lepe akcije izjednači na 2:2 preko Brazilca Kazemira.

U 67. minutu isključen je defanzivac Notingema Džo Voral, a osam minuta kasnije, Junajtedu je dosuđen penal pošto je oboren Markus Rašford.

Siguran sa bele tačke bio je Bruno Fernandeš.

Na Emirejtsu, mnogo muke za Arsenal koji je kapitulirao već u prvom minutu.

Pogrešio je Saka, a to iskoristio Andreas Pareira da donese prednost gostima sa Krejven Kotidža.

Ipak, Arsenal je u nastavku uspeo da preokrene.

Prvo je posle penala u 70. minutu Saka izjednačio na 1:1 da bi tri minuta kasnije na asistenciju Vijeire Edi Nketija savladao Bernda Lena za 2:1.

Gosti su igrali sa desetoricom od 83. minuta kada je drugi žuti karton zaradio Kalvin Bejsi.

I onda, kada se očekivalo nešto sasvim drugo, Fulam je uspeo da izjednači.

Igrao se 87. minut kada je Žoao Palinja pogodio za konačnih 2:2.