Uzbudljiv finiš i podela bodova u Augzburgu VIDEO

Izvor: B92, 07.Jun.2020, 19:56

Fudbaleri Augzburga i Kelna remizirali su 1:1 u poslednjem meču 30. kola Bundeslige.

Iako je delovalo da će se završiti bez golova, strelci su se probudili u samoj završnici.

Domaći su bili mnogo bolji rival, stvorili više prilika, ali su na kraju jedva izbegli poraz.

Augzburg je prvu šansu propustio u 14. minutu kada je Tin Jedvaj šutirao preko prečke.

Samo tri minuta kasnije na drugoj strani je Ismail Jakobs glavom promašio gol. Lopta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je otišla malo iznad prečke.

Najveća šansa na meču viđena je u 27. minutu, kada je igrač domaćih Florijan Niderlehner promašio penal.

Tačnije, golman Horn mu je fantastično odbranio jedanaesterac.

Završnicu meča je uzbuljivom učinio Antoni Modeste koji je poluvolejom doneo prednost gostima u 86. minutu.

Ipak, samo dva minuta kasnije Filip Maks koristi centaršut Flambergera i postavlja konačan rezultat.

Auzgburg je trenutno 13. sa 32 boda, dok je Keln jednu poziciju iznad sa 35 bodova.